فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: شمار بستری‌های کرونا در استان اردبیل به ۲۵۵ نفر رسید که نسبت به دیروز ۱۱ مورد کاهش داشته است.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با بیان این مطلب اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته متأسفانه ۳ نفر بر اثر این بیماری جان باختند.
وی افزود: طی همین مدت خوشبختانه ۴۰ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.
تداوم وضعیت نارنجی در ۴ شهرستان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۲۵۵ نفر رسید که نسبت به دیروز کاهش ۱۱ موردی داشته و از این تعداد ۶۶ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند و علاوه بر این‌ها، ۱۴۳ بیمار نیز تحت نظر هستند.
حبیب‌زاده بیان کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، خلخال، پارس‌آباد و مشگین‌شهر در وضعیت نارنجی(پرخطر) و شهرستان‌های گرمی، نمین، کوثر، سرعین، بیله‌سوار، نیر و اصلاندوز در وضعیت زرد(خطر متوسط) قرار دارند.
بیش از ۲۴۲ هزار نفر به‌طور کامل واکسینه شدند
وی با تاکید بر ادامه استفاده مردم از ماسک گفت: جلوگیری از شیوع بیماری کرونا نیازمند رعایت دقیق نکات بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌ها است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به روند واکسیناسیون کرونا در شبانه‌روز گذشته تصریح کرد: تاکنون در استان اردبیل ۸۳۲ هزار و ۷ دُز واکسن تزریق شده که از این مقدار ۵۸۹ هزار و ۸۷۶ دُز مربوط به نوبت اول و ۲۴۲ هزار و ۱۳۱ دُز مربوط به نوبت دوم واکسیناسون است.


آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today