ایسنا/ دادستان دادسرای عمومی و انقلاب دشتستان گفت:  اداره منابع آب در راستای اجرای قانون و حمایت از کشاورزان مجاز پس از اطلاع رسانی و نصب بنر و پس از ابلاغ اخطاریه، علیه کشاورزان غیر مجاز اقامه دعوا کرده و با اخذ دستور قضایی با همراهی نیروی محترم انتظامی اقدام به قطع لوله و پلمب آن جهت جلوگیری از اضافه برداشت کرده است.

یاسین حیدری، دادستان دادسرای عمومی و انقلاب دشتستان اظهار کرد: در پی انتشار کلیپی از کشاورزان بخش ارم دشتستان مبنی بر قطع و پلمب لوله‌های غیر مجاز  آب کشاورزی بدون حکم قضایی و برخورد نامناسب نیروی انتظامی با کشاورزان به آگاهی عموم می رساند که دشت ارم جزئی از دشت‌های ممنوعه بحرانی محسوب می‌شود به این معنی که سالیانه بیش از دو متر از سفره آب زیرزمینی افت کرده و در آینده احتمال خشک شدن سفره آب زیرزمینی زیاد است.
وی تاکید کرد: استفاده بهینه، معقول و قانونی خواسته اغلب کشاورزان بخش ارم است، ولی تعدادی کشاورز اقدام به انتقال آب و اضافه برداشت از سفره آب زیرزمینی می‌کنند.
دادستان دادسرای عمومی و انقلاب دشتستان افزود:  اداره منابع آب در راستای اجرای قانون و حمایت از کشاورزان مجاز پس از اطلاع رسانی و نصب بنر و پس از ابلاغ اخطاریه، علیه کشاورزان غیر مجاز اقامه دعوا کرده و با اخذ دستور قضایی با همراهی نیروی محترم انتظامی اقدام به قطع لوله و پلمب آن جهت جلوگیری از اضافه برداشت کرده است.
این مقام قضایی خاطرنشان کرد: در اجرای این ماموریت حقوق شهروندی  همانند مابقی ماموریت‌ها به درستی رعایت شده است.
وی عنوان کرد: این حکم بر اساس قانون و پیگیری حقوق عامه صادر و اجرا شده و در اجرای آن هیچگونه ضرب و شتم و یا توهین و بی احترامی به کشاورزان عزیز صورت نگرفته است.
دادستان دادسرای عمومی و انقلاب دشتستان بیان کرد: انتظار می رود کشاورزان عزیز جهت پایداری منابع آب و اشتغال پایدار تابع قانون بوده و به حکم قانونی صادره تمکین کند.
حیدری در پایان یادآور شد: افرادی که با انتشار کلیپ در فضای مجازی موجب خدشه دار شدن خدمات شبانه روزی ماموران انتظامی شده‌اند تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar