مهر/ رئیس کمیسیون شهر هوشمند، اقتصاد شهری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر کرج از بلاتکلیفی مالکان املاک قولنامه ای در کرج خبر داد.

عمار ایزدیار، رئیس کمیسیون شهر هوشمند، اقتصاد شهری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به لزوم ساماندهی املام قولنامه‌ای در کلانشهر کرج اظهار کرد: به دنبال ابلاغ رأی دیوان عدالت اداری مبنی بر ممنوعیت صدور پروانه برای املاک قولنامه‌ای شاهد بلاتکلیفی افرادی هستیم که پرونده‌های آنها تا نزدیکی صدور پروانه ساخت پیش رفته بود اما رأی صادره مانع از پیشبرد کار شده است.
وی افزود: این افراد از  سال گذشته تاکنون در بلاتکلیفی به سر می‌برند و جا دارد که وضعیت آنها به صورت شفاف تعیین تکلیف شود.
رئیس کمیسیون شهر هوشمند، اقتصاد شهری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه قانون مشخصی برای تعیین تکلیف صدور پروانه املاک قولنامه‌ای وجود نداردف تصریح کرد: باید با بررسی این موضوع در مجلس به صورت اساسی برای رفع مشکل اقدام کنیم.
ایزدیار با اشاره به پرونده  مالیات ارزش بر افزوده قبوض آبفا عنوان کرد: در این راستا از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست می‌شود تا تدبیری اتخاذ شود که مالیات ارزش افزوده به کرج برگردد تا کمک جدی به بحث درآمدی شهر شود.
وی از رئیس قوه قضاییه درخواست کرد تا هر چه زودتر گره ابطال مصوبه املاک قولنامه‌ای توسط وی بررسی و چالشی که شهرداری‌ها با آن مواجه شده اند را برطرف کند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday