فارس/ سرپرست شهرداری شهرکرد با بیان اینکه تخصیص ۵۰ میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی به شهرداری شهرکرد نهایی شد، گفت: تا پایان سال نزدیک ۱۳ اتوبوس سفارش و به ناوگان حمل و نقل عمومی افزوده می‌شود.

بهادر عبدالغنی، سرپرست شهرداری شهرکرد اظهار کرد: با ورود مسئولان ارشد استان و ماموریت‌های متوالی و پیگیری مجدانه مجموعه شهرداری شهرکرد در تهران، خوشبختانه شهرکرد در زمره‌ شهرهایی قرار گرفت که از ۵۰ میلیارد اوراق مشارکت اسلامی برای خرید اتوبوس و تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کند.
وی با اشاره به اینکه جذب این اوراق یک فرایند طولانی را طی کرده است، بیان کرد: متأسفانه بانک‌ها علاقه‌ای برای عاملیت این اوراق به دلایل عدیده به ویژه در شهرهای کوچک را ندارند، اما با پیگیری‌های انجام شده فرایند جذب اوراق انجام و مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال در حساب بانک رفاه شهرداری شهرکرد قرار گرفت تا به‌زودی فرایند خرید اتوبوس انجام شود.
عبدالغنی با بیان اینکه ۵۰ درصد اصل و سود اوراق را دولت متقبل و متعهد شده است، خاطرنشان کرد: بازپرداخت ۵۰ درصد اصل این مبلغ یعنی ۲۵۰ میلیارد ریال طی چهار سال آینده خواهد بود و هزینه‌های دیگر ازجمله قرارداد شرکت تأمین سرمایه به‌منظور خرید اوراق و انتشار آن‌ها و مراحل پذیره‌نویسی، همچنین کارمزد ترهین املاک در بانک وجود دارد، لذا این اقدام با توجه به نرخ تورم و تسهیلات اعطایی ازجمله امتیازات بسیار ارزشمند برای شهر و استان قلمداد می‌شود.
سرپرست شهرداری شهرکرد با بیان اینکه شهرهای دیگر با تلاش به دنبال جذب اوراق مذکور هستند و تا پایان سال نزدیک ۱۳ اتوبوس سفارش و به ناوگان حمل و نقل عمومی افزوده می‌شود، گفت: خدا را شاکر هستیم که با همت مجموعه مدیریت شهری و شورا و حمایت مجموعه مدیران استانی و ملی توانستیم از این امتیاز ارزشمند بهره گیریم و به مردم عزیز شهرکرد خدمت‌رسانی داشته باشیم.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday