ایلنا/ فرماندار گناباد از فوت بیمار مشکوک به بیماری قارچ سیاه به تازگی در این شهرستان خبر داد.

حامد قربانی، فرماندار گناباد در جلسه ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا گناباد با اشاره به کاهش روند ابتلا و فوتی های ناشی از کرونا در این شهرستان بیان داشت: این وضعیت شکننده است و در صورت عادی انگاری و فقدان احساس مسوولیت کافی مردم به رعایت پروتکلهای بهداشتی دوباره شاهد افزایش شیوع ویروس همه گیر کرونا خواهیم بود و مردم باید ضمن رعایت مسائل پیشگیرانه و استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در کاهش تبعات بیماری فوق سهیم شوند.
وی ادامه داد: رعایت پروتکلهای بهداشتی و استفاده از ماسک باید در همه بخش‌های دولتی و خصوصی اولویت مهم قرار بگیرد و همه مسئولان و پرسنل و مراجعین به ادارات به این مسئله عنایت کامل داشته باشند.
فرماندار گناباد گفت: ۵۳ هزار نفر از افراد دارای شرایط و گروههای هدف از مجموع جمیعت ۹۳ هزار نفری گناباد واکسن کرونا را دریافت کردند و بر این اساس ۵۵ درصد از جمعیت این شهرستان تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفتند.
وی گفت: از این تعداد ۳۶ هزار نفر دز نخست و ۱۷ هزار تن دز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند و برای کاهش ازدحام در مرکز تجمیعی واکسیناسیون گناباد اقدامات اولیه برای راه اندازی مرکز دوم هم پیش بینی شده که در صورت ایجاد ساز و کار مناسب آمادگی راه اندازی آن در آینده نزدیک وجود دارد.
وی تصریح کرد: با توجه به شروع واکسیناسیون دانش‌آموزان و دانشجویان و کاهش دغدغه والدین به تدریج شاهد بازگشایی و آموزش‌های حضوری مدارس و دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در سطح شهرستان گناباد خواهیم بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar