ایسنا/ معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان از ایجاد 600 فرصت شغلی برای مددجویان و کارآفرینان عرصه اشتغال با پرداخت 23 میلیارد 824 میلیون تومان در 6 ماهه سال جاری خبر داد.

علیرضا خدابنده، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه علاوه بر ایجاد طرح‌های اشتغال‌زایی برگزاری دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در سرفصل‌های مهارت‌آموزی، کارآفرینی و حرفه‌آموزی به دانش آموزان اجرایی می‌شود، اظهار کرد: بعد از اجرایی شدن هر طرح اشتغال نظارت‌های بیش از سه سال باهدف پایداری و در صورت ضرورت اعطای تسهیلات تکمیلی انجام می‌‎شود.
وی با اشاره به اینکه در 6 ماهه سال جاری 600 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: مددجویان کمیته امداد برای راه‌اندازی طرح‌های  اشتغال ایجادشده 23 میلیارد و 824 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی دریافت کرده‌اند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان عمده مشاغل ایجاد شده در این بخش را در قالب طرح خدماتی،دامپروری، صنایع‌دستی ، کشاورزی، فعالیت‌های صنعتی و معدنی برشمرد و گفت: در این مدت یک هزار و 811 آموزش مهارتی در قالب آموزش‌های مقدماتی، پایدارسازی و مهارتی به مددجویان ارائه‌ شده است.
خدابنده با اشاره به تلاش‌ها برای اشتغال مددجویان این استان تصریح کرد: در این مدت 262 نفر از طریق دفاتر کاریابی استان سمنان به کارفرمایان معرفی و مشغول به کارشده‌اند.
وی کانون خیرین اشتغال، راهبران شغلی، نظارت، آموزش و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه را از بازوهای توانمند ایجاد اشتغال مددجویان برشمرد و گفت: یکی از راه های مهم توانمندی و خودکفایی مددجویان و رسیدن به استقلال مالی، ایجاد اشتغال است.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today