فارس/ رئیس اداره نظارت و بازرسی صنعت، معدن و تجارت استان کردستان گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۲ هزار و ۱۹ مورد تخلف به ارزش ۲۷۲ میلیارد و ۳۵۲ میلیون ریال کشف و ضبط شده است.

فرزاد سردارزاده، رئیس اداره نظارت و بازرسی صنعت، معدن و تجارت استان کردستان با اشاره به تعداد ۵۵ هزار و ۴۵ مورد بازرسی طی ۶ ماهه سال جاری در استان اظهار کرد: تاکنون برای این تخلفات هزار و ۷۷۵ پرونده تخلف تشکیل شده است.
وی با اشاره به گشت‌های مشترک نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی، اتحادیه‌ها و فرمانداری در ۶ ماهه امسال افزود: در این مدت هزار و ۱۳۶ مورد تخلف بازرسی انجام شده و در این راستا ۲۸ میلیارد و ۳۰۸ میلیون ریال  تخلف کشف و ضبط شده است.
به گفته رئیس اداره نظارت و بازرسی صنعت، معدن و تجارت استان کردستان، تاکنون تعداد ۱۹۹ مورد پرونده تخلف تشکیل شده است.
سردارزاده گزارش ستاد خبری مشارکت های مردمی به صورت تلفنی و حضوری را ۱۴۴ مورد ذکر کرد.
وی به بازرسی‌ها در سطح انبارهای استان اشاره کرد و گفت: بمنظور جلوگیری از اغفال، احتکار و عرضه خارج از شبکه کنترل ۱۷۲ مورد گشت مشترک انجام شده است.
رئیس اداره نظارت و بازرسی صنعت، معدن و تجارت استان کردستان یادآور شد: در این مدت تاکنون هزار و ۲۴۲ مورد بازرسی مستقل انجام شده و در این بازرسی‌ها ۲۳۹ مورد تخلف در قالب احتکار، اغفال و عرضه خارج از شبکه کشف و ضبط شده است.
سردارزاده سیمان، برنج، روغن، گوشت قرمز، مرغ ، کودشیمیایی و نفت گاز را بیشترین کالاهای احتکار شده عنوان کرد.
وی همچنین یادآورشد: در این مدت چهار هزار و ۱۸۸ مورد بازرسی در سطح استان انجام شده و در این راستا ۱۷ مورد کالای قاچاق کشف و ضبط شده و برای آن معادل ۱۳ مورد پرونده تشکیل شده است.
رئیس اداره نظارت و بازرسی صنعت، معدن و تجارت استان کردستان بیشترین کالاهای قاچاق را  شامل شامپو و لوازم بهداشتی و آرایشی دانست.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online