پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا استان یزد از دستگیری دو کلاهبردار اینترنتی میلیاردی از طریق سایت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال خبر داد .

سرهنگ مرتضی ابوطالبی، رئیس پلیس فتا استان یزد تشریح کرد: با مراجعه چندین نفر به پلیس فتا و طرح شکایتی با موضوع کلاهبرداری اینترنتی در سایتی تحت عنوان سرمایه گذاری جهت ارز دیجیتال، پرونده اولیه تشکیل و برای پیگیری در اختیار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.
وی ادامه داد: متهم یا متهان با راه اندازی یک سایت با نام شبیه به سایت سرمایه‌گذاری خارجی که سابقه خوبی داشته و ایرانیان زیادی در آن سرمایه‌گذاری نموده اند، اقدام به جذب سرمایه قربانیان کرده بودند.
این مقام مسئول بیان کرد: قربانیان این پرونده که فریب وعده‌های وسوسه‌انگیز سودهای بالا را خورده و طرح شکایت کرده‌اند، در مجموع بالغ بر بیست میلیارد ریال از کفشان رفته است.
این مقام انتظامی افزود: با پیگیری های فنی کارشناسان پلیس فتا و جمع آوری ادله دیجیتال در تحقیقات یکماهه، مشخص شد که دو جوان یزدی از طریق دریافت ارز دیجیتال و به بهانه سرمایه گذاری در سایت کانادایی اقدام به کلاهبرداری پانزی نموده بودند.
رئیس پلیس فتا استان یزد گفت: با تلاش شبانه‌روزی کارآگاهان پلیس فتا، یکی از متهمان در یزد دستگیر و متهم دیگر که نقش بیشتری در این کلاهبرداری ایفا کرده و قصد خروج از کشور را داشت نیز، پس ازآن‌که متوجه شد ممنوع‌الخروج شده است، دستگیر و در نهایت متهمان با دستور مقام قضایی روانه زندان شدند.
وی تصریح کرد: تبهکاران فضای مجازی با جعل عملکرد شرکت های سرمایه گذاری معتبر داخلی و خارجی، به انضمام تبلیغات وسوسه انگیز و رویاپردازی اقدام به فریب کاربران و جذب سرمایه های آنها می کنند.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today