ایرنا/ فرماندار قصرشیرین گفت: پتانسیل و ظرفیت‌های زیادی به خصوص در حوزه صنایع دستی برای ایجاد اشتغال پایدار در این شهرستان وجود دارد که توجه به آن‌ها می‌تواند باعث رونق این منطقه مرزی شود.

«مرادعلی تاتار»، فرماندار قصرشیرین روز چهارشنبه در بازدید از کارگاه تولید گیوه بافی قصرشیرین به همراه مدیرکل آموزش فنی حرفه ای کرمانشاه و نماینده بنیاد توسعه کارآفرینی بیان داشت: امید است با مشارکت ادارات بتوان دوره های آموزشی منتج به اشتغال را با حمایت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای برگزار کنیم و با توجه به وجود ظرفیت های فراوان اشتغالزایی، اقتصاد پایدار در منطقه را شاهد باشیم  شود.
مدیرکل فنی حرفه ای استان کرمانشاه نیز با اشاره به بازار محور بودن محصولات تولیدی کارگاه گیوه بافی گفت: براساس تفاهم نامه سه جانبه فی مابین مرکز آموزش فنی و حرفه ای، کمیته امداد امام خمینی(ره) قصرشیرین و بنیاد توسعه کارآفرینی کرمانشاه کارآموزان تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان بر اساس نیازسنجی صورت گرفته در دوره های آموزشی حصیربافی و گیوه بافی شرکت کرده و پس از پایان دوره در صورت کسب نمره قبولی موفق به کسب گواهینامه مهارتی می شوند.
«یاور محمدی» افزود: بر اساس این تفاهم نامه کمیته امداد به دارندگان گواهینامه مهارتی وام اشتغالزایی جهت ایجاد شغل اعطا نموده و با حمایت بنیاد توسعه کارآفرینی استان نیز محصولات تولید شده در بازار فروش ارایه می شوند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان افزود: وجود پتانسیل بالای گردشگری و کشاورزی و باغداری نیز می تواند در کنار سایر ظرفیت ها منجر به توسعه قصرشیرین شود.
قصرشیرین در غرب‌ کرمانشاه بیش از ۲۷هزار نفر جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزها ۲ مرز خسروی و پرویزخان فعال است.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today