ایسنا/ مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: وضعیت کیفی گندم‌های ذخیره‌ شده در استان به دلیل شرایط موجود تعریف چندانی ندارد.

ولی‌الله زمانی، مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان زنجان در رابطه با میزان گندم خریداری شده توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی استان، اظهار کرد: از شروع فصل خرید تاکنون ۷۲ هزار تن و ۶۰۰ کیلوگرم گندم توسط این شرکت خریداری شده و پس از پایان کار اکثر مراکز خرید گندم تعطیل شده‌ است.
وی در رابطه با تداوم روند خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در استان زنجان، افزود: خرید گندم مازاد بر نیاز استان تا پایان مهرماه ادامه خواهد داشت و سیلوهای غدیر زنجان و روباز ولایت سلطانیه آمادگی لازم برای ارائه خدمت به کشاورزان را دارد.
این مسئول در رابطه با کیفیت گندم‌های امسال، تصریح کرد: امسال وضعیت کیفی گندم استان زنجان به دلیل خشکسالی و شرایط آب و هوایی تعریفی ندارد.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان در رابطه وارد کردن گندم خارجی به استان زنجان، گفت: طی دو مرحله گندم خارجی به استان وارد شد که در مرحله اول ۵۰۰۰ تن و در مرحله دوم ۲۰۰۰ تن بود و طی روزهای آتی نیز ۵۰۰۰ تن دیگر وارد خواهد شد.
زمانی با بیان اینکه امسال گندم ذخیره شده در استان زنجان تنها کفاف نیاز زنجانی‌ها را می‌دهد، خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته گندم مازاد بر نیاز استان را به سایر استان‌ها ارسال می‌کردیم اما امسال به دلیل شرایط به وجود آمده نمی‌توانیم ارسال کنیم.


آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today