ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: هم اکنون ۳۴۹ بیمار کرونایی در بیمارستانهای استان بستری هستند که از این تعداد ۲۰ نفر مربوط به موارد مثبت روز گذشته است.

پرویز قزلباش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون آمار مبتلایان مثبت سرپایی بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی در این استان به رقم ۱۲۵ هزارو ۵۶۳ نفر رسیده است که ۲۰۸ مورد آن، آمار روز گذشته را شامل می‌شود.
وی ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری" تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی" به رقم ۱۳۷ هزارو ۹۱۹ نفر رسیده است.
این مسئول ادامه داد: روز گذشته این استان سه مورد فوتی بر اثر کرونا ثبت کرد که بر این اساس شمار فوتی‌های کرونایی از زمان شیوع ویروس تاکنون در این استان به یک‌هزارو ۷۲۴ نفر رسید.
وی اظهار کرد: هم اکنون شمار مبتلایان سرپایی و بستری در استان روند نزولی به خود گرفته است اما شهروندان زنجانی باید همچنان رعایت نکات اعلام شده را تا کنترل بیماری مورد توجه قرار دهند.
قزلباش افزود: طبق گزارشهای اعلام شده از اسفند سال‌ گذشته تاکنون موارد بستری نیز بر اساس یافته های آزمایشگاهی به تعداد ۱۲ هزارو ۳۵۶ نفر در استان زنجان ثابت شده است که ۱۰ هزارو ۴۵۲ نفر از آنان بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.
این مسئول خاطرنشان کرد: آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل مبتلای قطعی همچنین مشکوک به عدد ۳۴ هزارو ۱۷۹ نفر رسیده است.
بر اساس آخرین رنگ بندی کرونایی اعلام شده، وضعیت کرونایی شهرستان سلطانیه آبی و شهرستان‌های زنجان، خدابنده، ابهر و خرمدره همچنان در وضعیت نارنجی قرار دارند.
طبق همین، رنگ بندی، شهرستان‌های ماهنشان، ایجرود و طارم در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفته اند.


  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today