فارس/ سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری زنجان گفت: انفجار گاز LPG در منطقه فرودگاه زنجان موجب مصدومیت ۳ نفر شد.

حسن غفاری، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان اظهار کرد: در پی گزارش انفجار گاز LPG در منطقه فرودگاه زنجان ماموران آتش‌نشانی از ایستگاه یک به محل حادثه اعزام شدند.
وی با اشاره به اینکه انفجار گاز LPG در اثر بی‌احتیاطی در یک منزل مسکونی رخ داده است، گفت: این حادثه موجب مصدومیت ۳ نفر و فروریختگی شیشه همسایگان شده و همچنین ۴۰ درصد از منزل مسکونی نیز تخریب شده است.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری زنجان با اشاره به اینکه این دومین حادثه انفجار در اثر گاز LPG طی ۱۰ روز اخیر است، گفت: متاسفانه بی‌احتیاطی شهروندان موجب بروز چنین حوادث تلخی می‌شود که علاوه بر خسارات مالی خسارت جانی نیز به همراه دارد.
غفاری گفت: این گاز غیرمجاز گاز مایعی است که از هواسنگین تر و همیشه تحت فشار است لذا جایگاه ندارد و توسط سیلندر پرمی‌شود و مخازن و تجهیزات و به ویژه سیستم شیرخروجی این کپسول‌ها که درون خودرو نصب می‌شوند، غیراستاندارد بوده و بیشتر مواقع نشتی از همین شیرها است.
وی افزود: با انتشار گاز در محیط که حالت شبنم دارد فضای اطراف را  می گیرد و قطرات آن حتی از برخورد الکتریسیته ساکن بدن شخص و یا سیستم برق تحریک کننده خودرو سبب انفجار می‌شود که این انفجار برای منازل اطراف خطرناک است و کپسول گاز LPG تا شعاع ۵۰۰ متر پرتاب خواهد شد.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری زنجان از شهروندان خواست که قبل از استفاده از گاز LPG تحقیقات لازم را در این خصوص داشته باشند و با مراجعه به سازمان آتش نشانی آموزش لازم را ببینند.


آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today