صدا و سیما/ مدیرکل راهداری استان زنجان گفت: از ۱۰۷ نقطه حادثه خیز شناسایی شده درسال ۱۳۹۵ در استان زنجان، تعداد ۹۷ نقطه مرتفع شده‌اند.

عبدالحسین علی اکبری، مدیرکل راهداری زنجان اظهار کرد: به دنبال شناسایی و رفع نقاط حادثه خیز در استان زنجان، هشت پروژه بزرگ در حال اجرا است.
علی اکبری افزود: نقاط حادثه خیز طبق دستورالعمل‌های خاصی شناسایی می‌شوند و از ۱۰۷ نقطه حادثه خیز شناسایی شده درسال ۱۳۹۵ در استان زنجان، تعداد ۹۷ نقطه مرتفع شده‌اند.  
وی با بیان اینکه هشت پروژه در زمینه رفع نقاط حادثه خیز در دست اجرا است، گفت: ساماندهی تقاطع غیرهمسطح عمید آباد در ترانزیت ابهر-زنجان و تعریض کمربندی ابهر-خرمدره(پروژه مرشون) و ساماندهی و تعریض و رفع نفاط پرحادثه محور شریف آباد-نورین جزو این هشت پروژه محسوب می‌شوند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زنجان افزود: برای شناسایی نقاط حادثه خیز جدید آمار تصادفات جاده‌های استان بررسی و این نقاط با نظرات کارشناسی انتخاب و نسبت به رفع مشکل آنها اقدام می‌شود و پس از بررسی کارشناسی صورت وضعیت به سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای برای تصویب ارسال می‌شود که در صورت نهایی شدن منابع لازم برای حل مشکل این نقاط اختصاص می‌یابد که درسال ۱۳۹۹ نیز، ۸۷ نقطه جدید شناسایی شدند.
علی اکبری تاکید کرد: ساماندهی و تعریض محور هیدج–صایین قلعه، محور پلیس‌راه-چیر، تقاطع غیرهمسطح نیک‌پی، تقاطع زیرگذر شهر خرمدره و ساماندهی تعریض خروجی قیدار به حصار به طول هفت کیلومتر از جمله نقاطی حادثه‌خیزی هستند که رفع آنان در دست انجام است و تاکنون ۱۲ میلیارد تومان برای این پروژه‌ها هزینه شده است.
 
 

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today