پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری از شناسایی و دستگیری کلاهبردار اینستاگرامی با ترفند فروش الماس به‌صورت اقساطی خبر داد.

سرهنگ مرتضی عسگری، رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری گفت: در پی وصول یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهرکرد، رسیدگی در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا این استان قرار گرفت.
وی ادامه داد: برابر مستندات ارائه‌ شده توسط شاکی مشخص شد متهم یا متهمین به‌واسطه شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به فریب شاکی پرونده کرده و در نهایت مبلغ 7 میلیون و 500 هزار ریال به‌عنوان بیعانه دریافت کرده است.
سرهنگ عسگری افزود: با توجه به اینکه متهم این پرونده قضائی در شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاه‌برداری با ترفند آگهی جعلی می‌کرد، جهت جلوگیری از گرفتار شدن دیگر شهروندان این پرونده به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری در راستای شناسایی متهم این پرونده گفت: طی انجام اقدامات تخصصی و پلیسی و تحلیل محتوای موجود در این پرونده متهم شناسایی و دستگیر شد.
وی به کاربران هشدار داد: شبکه‌های اجتماعی درج آگهی فرصتی مناسب برای فروش کالا و ارائه خدمات بوده اما نباید از این نکته غافل بود که مجرمین از هر بستر و زمانی برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند و کاربران نباید قبل دریافت کالا و یا خدمات اقدام به واریز وجه تحت عناوین مختلف مثل بیعانه کنند.
رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری با معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از کاربران درخواست کرد از مطالب آموزشی این سایت استفاده کرده و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک و مجرمانه آن را از بخش ثبت گزارش‌های مردمی با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday