ایسنا/ استاندار مرکزی گفت: در ۵ شهرستان استان روند بیماری نسبت به هفته های گذشته افزایش یافته و باید نظارت های بیشتری اعمال شود.

سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی در این باره تصریح کرد: نگرانیم که به زودی وارد موج و پیک دیگری از بیماری کرونا شویم، در گزارش امروز دانشگاه علوم پزشکی اراک، پنج شهرستان نسبت به هفته گذشته روند افزایشی در میزان ابتلا، بستری و فوت داشته اند که این امر می تواند حاکی از این باشد که در صورت غفلت به پیک جدیدی وارد می شویم.
وی گفت: طبق اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، در برخی از استان ها که روند نزولی بوده است، متاسفانه در هفته گذشته روند بیماری افزایش یافته و در استان مرکزی نیز نرخ کاهشی متوقف شده است. با توجه به آغاز ماه ربیع الاول و آغاز مراسم های جشن و عروسی، نگرانی ها افزایش یافته و از مردم خواستاریم که طبق دستورالعمل های بهداشتی و اجرایی عمل کنند، تالارها مجاز به فعالیت هستند، اما باید درخصوص ظرفیت جشن ها و رعایت پروتکل ها حساس باشند.
آقازاده با بیان اینکه استان مرکزی همچنان یکی از استان های خوب در رعایت پروتکل های بهداشتی است و در زمینه واکسن نیز به ۷۰ درصد نزدیک می شویم، گفت: مردم استان همراهی بالایی داشتند و در زمان خاص بودن شرایط کشور، این استان وضعیت مطلوبی داشت و امیدواریم این همکاری در آینده نیز ادامه داشته باشد.
وی تصریح کرد: شهرستان های اراک، تفرش، خمین، زرندیه و شازند روند افزایشی بیماری را داشته اند که باید در قبال این شهرستان ها نظارت بیشتری اعمال شود و دلایل این افزایش این مدنظر قرار گیرد.
استاندار مرکزی با بیان اینکه در تعطیلات اخیر میلیون ها سفر در کشور انجام شد و ترافیک سنگینی در جاده ها شاهد بودیم و این سفرها قطعا بیماری را تشدید می کنند، افزود: این باور که واکسن زده ایم و مبتلا نمی شویم در واقع ساده انگاری است، تجربه ثابت کرده است که افرادی که واکسن می زنند در صورت عدم رعایت پروتکل ها در خطر ابتلا به ویروس هستند و باید ضمن تلاش برای افزایش استقبال نسبت به واکسیناسیون، رعایت شیوه نامه بهداشتی در دستور کار قرار گیرد و از رفت و آمد بیهوده در فضای عمومی نیز باید اجتناب کرد.
وی تاکید کرد: شهرداری در پیاده راه امیرکبیر مکانی را تجهیز کند و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهد تا یک مرکز واکسیناسیون در این نقطه از شهر فعال شود.
آقازاده گفت: استان در طول ۱.۵ سال اخیر اقدامات و پیشنهادات مثبتی در مواجهه و مقابله با بیماری کرونا داشته است و حتی گاهی پیشنهاداتی جلوتر از ستاد ملی داشت و با توجه به تغییر اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا لازم است که گزارشی از اقدامات و تصمیمات استان به ستاد ملی ارائه شود، به عنوان مثال سه هفته پیش تصمیم به لغو دورکاری گرفتیم و امروز ستاد ملی تصمیم گرفت و بسیاری از مصوبات استان می تواند منشا اقدامات مثبتی در ستاد ملی و یا باقی استان ها باشد.


آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today