ایرنا/ کارشناسی هواشناسی استان زنجان گفت: صبح امروز یکشنبه ۱۸ مهرماه شهر زنجان با میزان دمای ۱ درجه سانتیگراد بالای صفر به عنوان دومین مرکز استان سرد کشور به ثبت رسید.

حسین سلطانی، کارشناسی پیش بینی هوا اداره کل هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه امروز صبح بجنورد مرکز استان خراسان شمالی با دمای صفر درجه سانتیگراد نخستین مرکز استان سرد کشور گزارش شد، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، خیرآباد از توابع شهرستان سلطانیه با میزان دمای ۲ درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و زرین رود از توابع شهرستان خدابنده نیز با ۲۴ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقطه استان زنجان بودند.  
وی، میزان دمای فعلی شهر زنجان را ۵ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و با اشاره به اینکه این میزان دما نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۱ درجه سانتیگراد افزایش نشان می دهد، اظهار کرد: در حال حاضر میزان دمای هوای این استان روند افزایشی به خود گرفته و به تدریج گرم خواهد شد.   
سلطانی با بیان اینکه برای روز چهارشنبه نیز وزش باد نسبتا شدید و بارش پراکنده باران برای این استان پیش بینی می شود تصریح کرد: امروز یکشنبه ۱۸ مهرماه آسمان زنجان صاف و ارتفاعات شهرستان طارم ابری و مه آلود است و این شرایط جوی تا روز سه شنبه تداوم خواهد داشت.

  
  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today