باشگاه خبرنگاران/ رئیس کل دادگستری و رئیس هیئت امنای ستاد دیه استان یزد از آزادی ۱۴ محکوم مالی جرائم غیرعمد با اجرای پویش قدم قدم تا آزادی در ماه صفر خبر داد.

غلامعلی دهشیری، رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان این مطلب اظهار کرد: از این تعداد آزادی تعداد دو مددجو با انجام مشاوره و اصلاح ذات البین توسط مددکاران این ستاد و تعداد ۱۲ مددجو با پرداخت از منابع، شامل کمک‌های خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانک‌های عامل از زندان آزاد گردیدند.
او با تشریح نوع محکومیت این مددجویان افزود: از این تعداد آزاد گردیده تعداد نه مددجو محکوم مالی، تعداد دو  مددجو محکوم مهریه، تعداد دو مددجو محکوم دیه حادثه کار و یک مددجو محکوم پرداخت به نفقه بودند.
رئیس کل دادگستری در ادامه اضافه کرد: بدهی این مددجویان مبلغ ۳۰ میلیارد و ۸۲۶ میلیون ریال بود که مبلغ ۲۲میلیارد و ۵۲۸ میلیون ریال از سوی اعضای کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان از شکات گذشت رضایت مندانه اخذ گردیده و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد شامل کمک‌های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک‌های عامل مبلغ هشت میلیارد و ۲۹۸ میلیون ریال به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این ۱۴ نفر و بازگشت آن‌ها به آغوش گرم خانواده فراهم گردید.
او با تقدیر از برنامه ریزی‌های مناسب ستاد دیه استان در ایام محرم و صفر تصریح کرد: در سال جاری ستاد دیه استان یزد در ایام محرم و صفر اقدام به برگزاری دو پویش نمود تا در کنار فرهنگ سازی در زمینه جلوگیری از ورود افراد به زندان اقدام به جذب کمک‌های خیرین نیز نماید، که در ایام محرم با اجرای پویش ”هر هیئت آزادی یک زندانی ”با جذب مبلغ ۵ میلیارد و ۵۶۶ میلیون ریال آزادی ۱۳ محکوم و با اجرای پویش ”قدم قدم تا آزادی” با جذب مبلغ هشت میلیارد ریال از ناحیه خیرین همراه بود.
رئیس کل دادگستری استان یزد در پایان گفت: ستاد دیه یک موسسه خیریه غیر تجاری و غیر انتفاعی است که تنها در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد مالی فعالیت می‌کند و نیکوکاران و خیرین می‌توانند کمک‌های خود را برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد که بدهکار غیر بزهکارند به حساب‌های ستاد دیه استان یزد واریز کنند.

 
 

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today