فارس/ استاندار ایلام با توجه به تردد ۶۵ درصدی زوار ایرانی از مرز بین‌المللی مهران در ایام اربعین خواستار حذف ویزا برای زائران شد.

محمد نوذری، استاندار ایلام امروز با سفر به کشور عراق با نصیف‌الخطابی استاندار کربلا دیدار و گفت‌وگو کرد.
محمد نوذری در این دیدار ضمن تقدیر از مردم و استاندار کربلا به خاطر پذیرایی شایسته از زوار اباعبدالله الحسین(ع) در اربعین ۱۴۰۰ با عنوان این مطلب که کربلا کعبه دلها و ایلام دروازه دلدادگی در اربعین است، گفت: با توجه استقبال منحصر به فرد زوار ایرانی از مرز مهران و نزدیکی این مرز بین‌المللی به کربلا آماده همکاری بیشتر و فراهم کردن تمهیدات لازم برای خدمات بهتر به زوار عتبات عالیات در همه ایام و اربعین هستیم.
وی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های فراوان گردشگری استان ایلام بر ایجاد تفاهم‌نامه مشترک بین دو استان در این زمینه تاکید کرد و افزود: استان ایلام در حوزه‌های مختلف از جمله توریسم درمانی، تحصیل دانشجویان کربلا در دانشگاه‌های ایلام و... آماده همکاری لازم با استان کربلا و کشور عراق است.
وی در ادامه با توجه به تردد ۶۵ درصدی زوار ایرانی از مرز بین‌المللی مهران در ایام اربعین خواستار حذف ویزا برای زائران شد.
در ادامه این دیدار نصیف الخطابی استاندار کربلا ضمن ابراز خرسندی از حضور زوار ایرانی در اربعین امسال علی رغم شرایط کرونا برای همکاری بیشتر با همتای ایرانی اعلام آمادگی کرد.
گفتنی است؛ در پایان این نشست مقرر شد در آینده نزدیک تیمی متشکل از بخش‌های مختلف استان کربلا برای اجرایی کردن مطالب مطرح شده و تبدیل به تفاهم‌نامه مشترک به استان ایلام عازم شوند.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/