فارس/ فرمانده انتظامی اسفراین گفت: در شش ماهه نخست سال جاری شاهد کاهش ۵۰ درصدی آمار جانباختگان فوتی برون شهری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بوده‌ایم.

سرهنگ مجید یگانه پور، فرمانده انتظامی اسفراین با بیان اینکه در ۶ ماه گذشته تاکنون ۱۹۴ کیلو و ۱۲۵ گرم انواع مواد مخدر در شهرستان کشف شده است، اظهار کرد: این کشفیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۳۲ درصدی را داشته است. 
وی با بیان اینکه در طول این مدت ۲۰۱ طرح عملیاتی در حوزه پاکسازی مناطق آلوده به مواد مخدر را داشته ایم، افزود: در این رابطه ۱۹۲ نفر از عناصر تهیه و توزیع مواد مخدر از جمله قاچاقچی، خرده فروش و معتادین متجاهر دستگیر شده اند.
فرمانده انتظامی اسفراین با اشاره به اجرای طرح های مختلف انتظامی و اقدامات اطلاعاتی افزود: تشدید گشت های خودروی، طرح تشدید شناسایی فروشندگان و عرضه‌کنندگان موادمخدر و نیز همراهی خوب مردم از عمده‌ترین دلایل افزایش کشفیات موادمخدر در این شهرستان بوده است. 
یگانه‌پور گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری شاهد کاهش ۵۰ درصدی آمار جانباختگان فوتی برون شهری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بوده ایم که این خود نشان از تلاش همکاران پلیس راهور و تعامل مثبت شهروندان با آنان در راستای ارتقای فرهنگ ترافیکی بوده است. 
وی با تبیین برخی از اقدامات پلیس این شهرستان در پیشگیری از وقوع سرقت های مختلف تصریح کرد: در بازه زمانی ۶ ماهه سال جاری شاهد رشد ۶۱ درصدی افزایش کشفیات سرقت های به وقوع پیوسته در سطح شهرستان هستیم. 
سرهنگ یگانه پور با بیان اینکه دستگیری مجرمان در حوزه‌های مختلف ۱۱ درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته افزایش یافته است، افزود: طی 6 ماه گذشته ۲۸۸ سارق حرفه ای در اسفراین شناسایی و دستگیر شده اند که در این زمینه رشد ۴۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته‌ایم.
فرمانده انتظامی اسفراین ضمن تشکر از همکاری خوب شهروندان با پلیس در اجرای طرح های انتظامی گفت: مبارزه با موادمخدر یک موضوع اجتماعی است و باید تمامی آحاد جامعه در این راستا گام بردارند تا نتیجه مطلوب و مفید گرفته شودو در این خصوص نقش رسانه ها بی‌بدیل و حائز اهمیت است.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today