مهر/ مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی از توزیع ۲۸۸ قطعه مرغ بومی با کمک خیران در راستای اجرای نهضت کمک های مومنانه بین خانواده های کمتر برخوردار استان خبر داد.

مهدی هنری، مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی پیش از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهارکرد: اجرای نهضت کمک های مومنانه در راستای محرومیت زدایی و کمک به اقتصاد روستائیان استان دنبال می کنیم.
وی با اشاره به شناسایی خانوارهای کم برخوردار در روستای شهرستان خوسف عنوان کرد: ۲۸۸ قطعه مرغ بومی اصلاح نژاد شده با مشارکت خیران در روستاهای بصیران، سیدان و علی آباد زارعین به صورت رایگان توزیع شد.
هنری ارزش ریالی این مرغ های تخم گذار بومی را ۱۷۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: ۹۶ خانوار روستایی از اجرای این طرح بهره مند شدند.
وی با بیان اینکه در گذشته اکثر نیازهای روستائیان در روستا تامین می شده است، گفت: تلاش داریم تا در اجرای طرح کمک های مومنانه کمک کنیم تا خانوارهای
روستایی به خودکفایی برسند و روستاها از مصرف کننده به مولد تبدیل شوند.
مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی طرح توزیع مرغ بومی در روستاهای استان از سال ۹۸ در استان آغاز شده است، تصریح کرد: از ابتدای اجرای طرح تا کنون ۱۹۰ هزار قطعه جوجه بومی اصلاح نژاد شده در استان توزیع شده است.
به گفته وی ۱۹ هزار خانوار روستایی از مزایای اجرای این طرح در استان بهره مند شده اند.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today