ایرنا/ مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه این استان به عنوان مرکز المپیاد جوش معرفی شد، گفت: مرحله کشوری نوزدهمین المپیاد ملی جوش کشور در شهر هفشجان برگزار می‌شود.

فرانک کبیری، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه زمان دقیق برگزاری این المپیاد مشخص نیست، اظهار کرد: براساس تصمیمات اتخاذ شده از سوی آموزش فنی و حرفه‌ای کشور این المیپاد تا اواسط آبان‌ماه در استان برگزار می‌شود.
وی افزود: شهر هفشجان از سال ۹۸ میزبانی رویداد المپیاد ملی جوش را کسب کرده و هم اکنون این شهر به عنوان مرکز المپیاد جوش ایران انتخاب شده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری به ظرفیت صنعتگران، جوشکاران و هنرمندان این شهر و فعالیت این افراد در سایر شهرها و کشورها در حوزه جوش اشاره کرد و گفت: پارسال همزمان با برگزار المپیاد ملی جوش در شهر هفشجان دختر ۱۳ ساله ساکن شهر هفشجان به عنوان استعداد این رشته معرفی شد.
کبیری با تاکید بر اینکه میزبانی برگزاری المپیادهای ملی در برگیرنده دستاوردهای فرهنگی و اقتصادی برای استان است، گفت: معرفی ظرفیت‌های و توانمندی‌های هنرمندان و صنعتگران استان، تقویت روحیه خودباوری، معرفی پتانسیل‌های استان، رونق گردشگری و نشان دادن قابلیت‌های استان با برگزاری این المپیادها در استان فراهم می‌شود.
وی به هزینه‌بر بودن این المپیاد و صنعت جوش اشاره کرد و گفت: اجرای هرچه بهتر این دوره از مسابقات ،به حمایت حامیان مالی و همچنین صنعتگران این حوزه در استان به خصوص شهر هفشجان نیازمند است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه مرحله شهرستانی و استانی نوزدهمین دوره المپیادهای ملی در استان و کشور از اواسط تابستان آغاز شد، گفت: نفرات برتر صنعت جوش کشور در این دوره از المپیاد در شهر هفشجان به مدت دو روز با هم به رقابت خواهند پرداخت.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday