تسنیم/ در پی زلزله و پس‌لرزه‌های متعدد برای منطقه چلگرد، حدود ۲۲۳ روستا در شهرستان کوهرنگ دچار خسارت و آسیب شدند، به گفته فرماندار کوهرنگ در پی خسارات وارده به منازل، ۵۰ حانوار اسکان اضطراری داده شده‌اند.

خسرو کیانی، سرپرست مدیریت بحران استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: برآوردهای نهایی از خسارات زلزله و پس‌لرزه‌های شهرستان کوهرنگ در حال انجام است اما با پس‌لرزه‌هایی که ایجاد شد ارزیابی مجدد در حال انجام است.
وی با اشاره به اینکه 2 اکیپ امدادی در شهرستان کوهرنگ حضور دارند، افزود: نیروهای مدیریت بحران در مناطق زلزله‌زده در حالت آماده‌باش هستند.
سرپرست مدیریت بحران استان چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: از دیشب تعداد پس‌لرزه‌ها در شهرستان کوهرنگ کمتر شده و در بخش‌هایی از شهرستان‌های اردل و فارسان به ویژه روستاها پس‌لرزه‌هایی رخ داده است.
کیانی بیان کرد: بیشترین خسارات به منازل مسکونی و تاسیسات زیربنایی از جمله آب، برق، گاز وارد شده و ریزش کوه و رانش زمین نیز ایجاد شده است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون تلفات نداشته‌ایم، عنوان داشت: اوضاع تحت کنترل و مدیریت است و ارزیابی‌ها ادامه دارد که پیش‌بینی می‌شود تا پایان هفته به اتمام برسد.

اسکان اضطراری برای 50 خانوار در پی زلزله چلگرد
مرتضی زمانپور، فرماندار شهرستان کوهرنگ نیز اظهار کرد: زلزله شهرستان کوهرنگ در روز دوشنبه هفته پیش 54 پس‌لرزه داشت که به 223 روستا و دو شهر این شهرستان خسارت وارد کرده است.
وی با اشاره به اینکه بیشترین درجه زلزله و پس‌لرزه‌ها از هفته گذشته تا امروز 5.4 ریشتر بوده است، عنوان کرد: خسارات عمدتا به منازل مسکونی، جایگاه‌های دام، مساجد، مدارس، درمانگاه‌ها، زیرساخت‌ها و راه‌ها بوده است.
فرماندار کوهرنگ با اشاره به آماده‌باش نیروهای امدادی در مناطق زلزله‌زده، تصریح کرد: خسارات به منازل به گونه‌ای بوده که تاکنون 50 خانوار اسکان اضطراری داده شده‌اند.
وی اضافه کرد: میزان خسارات برآورد شده بود اما از سوی مسئولان استانی ایراد وارد شد و ارزیابی مجدد در حال اجرا است که تا فردا به پایان می‌رسد.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday