تسنیم/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به گسترش واکسیناسیون کرونا در استان گفت: ۶۴ درصد گروه‌های سنی دز اول واکسن را دریافت کردند.

عبدالرضا فاضل رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، اظهار داشت: همچنان شاهد روند نزولی شیوع کرونا در استان گلستان هستیم و امیدواریم با ادامه این روند درگیر پیک ششم نشویم.
وی افزود: در حال حاضر 206 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد 41 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه و 14 بیمار به دستگاه ونتیلاتور وصل هستند. متاسفانه در شبانه روز گذشته دو گلستانی دیگر جان خود را در اثر کرونا از دست دادند.
وی درباره آخرین وضعیت کرونایی شهرهای استان اضافه کرد: در حال حاضر شهرستان‌های آزادشهر، رامیان، کردکوی، بندرترکمن و گمیشان در وضعیت آبی و سایر شهرستان‌های استان در وضعیت زرد هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان در خصوص آخرین وضعیت واکسیناسیون در استان گفت: خوشبختانه استقبال خوبی از واکسن شده و 64 درصد مردم گلستان نوبت اول و 31 درصد هر دو نوبت را تزریق کرده‌اند.
فاضل افزود: در مجموع یک میلیون و 384 هزار دز واکسن در استان تزریق شده که 937 هزار و 400 نفر دز اول و به 446 هزار و 600 نفر هر دو دز واکسن تزریق شده است.
وی درباره واکسیناسیون دانش آموزان هم گفت: خوشبختانه جمعیت 12 تا 18 سال استقبال خوبی از واکسن داشته‌اند و 180 هزار نفر معادل 30 درصد آنها واکسن دریافت کرده‌اند و احتمالاً طی دو تا سه هفته آینده پوشش کاملی در این بازه سنی خواهیم داشت.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today