ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: شمار مرگ و میر روزانه کرونا در موج پنجم در استان ۲ رقمی شد که این تعداد از ابتدای امسال تاکنون بی سابقه بوده است.

دکتر فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: با توجه به استقبال کم برخی شهروندان از واکسیناسیون، روند مرگ و میر در استان افزایش یافته و تنها در شبانه روز گذشته ۱۰ بیمار جان بختند.
وی با بیان اینکه کرونا از اسفند ۱۳۹۸ تا ظهر امروز در استان یک‌هزار و ۷۰۱ قربانی داشته است، افزود: یکی از مهمترین عوامل ابتلای به کرونا حضور در مهمانی‌ها، دورهمی ها و تجمعات است که بدون رعایت و  توجه دستورالعمل‌ها بهداشتی همچنان ادامه دارد و همین باعث شده تا زنجیره بیماری همچنان فعال باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به شناسایی ۲۳۵ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته در استان افزود: ۸۹۹ بیمار در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۸۷ نفر آنها در بخش آی سی یو تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.
به گفته دکتر رضاعی ۵۶۶ بیمار در سنندج، ۱۳۰ بیمار در مریوان، ۶۲ بیمار در سقز، ۳۵ بیمار در قروه، ۴۸ بیمار در بانه، ۲۲ بیمار در مریوان، ۱۵ بیمار در دهگلان، ۱۰ بیمار در بیجار، هفت بیمار در دیواندره و ۲ بیمار در سروآباد تحت مداوا و درمان هستند که این تعداد به غیر از بستریهای سرپایی روزانه در استان است.
۷۲۱ نفر در سنندج، ۲۸۳ نفر در سقز، ۱۵۸ نفر در مریوان، ۱۲۰ نفر در بانه، ۱۴۰ نفر در قروه، ۹۳ نفر در کامیاران، ۸۸ نفر در دیواندره، ۷۱ نفر در بیجار، ۲۳ نفر در دهگلان و چهار نفر در سروآباد، از ابتدای شیوع کرونا تا ظهر امروز جان خود را از دست داده‌اند.
بر اساس آخرین رنگ‌بندی کرونا در کشور، هفت شهرستان در استان‌های کردستان، آدربایجان غربی و کرمانشاه در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند که سنندج و مریوان نیز جزو آنها است.
شهرستان‌های بانه، دهگلان، سقز، کامیاران در وضعیت نارنجی، قروه، بیجار، دیواندره و سروآباد نیز در وضعیت زرد هستند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online