ایرنا/ معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: با توجه به بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی پیش بینی می‌کنیم که بارندگی‌های پاییزه امسال استان کمتر از حد نرمال باشد.

علی پناهی، معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان اظهار کرد: میانگین بارندگی سالیانه استان حدود ۴۵۰ میلی‌متر است که پیش بینی می‌کنیم امسال میزان بارندگی استان کمتر از این مقدار باشد.
وی ادامه داد: بارندگی‌های موثر پاییزه معمولا هر سال در هفتم تا ۱۵ آبان ماه اتفاق می‌افتد، اما امسال براساس پیش بینی ما این بارندگی به تعویق افتاده و در دهه سوم آبان اتفاق خواهد افتاد.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان اضافه کرد: از لحاظ دمایی هم تمایل به افزایش دما نسبت به میانگین دوره بلندمدت در هوای پاییزه استان مشاهده می‌شود.
پناهی افزود: البته موثق‌ترین پیش بینی‌های هواشناسی پنج روزه و در نهایت ۱۰ روزه است، بر این اساس احتمال تغییر در وضعیت پیش بینی‌های بارندگی و یا دمای در پاییز امسال هم وجود دارد.
وی یادآور شد: میانگین بارندگی‌های استان در سال زراعی گذشته هم ۳۰۲ میلی‌متر بود که نسبت به مدت مشابه آن در سال ماقبل ۴۲ درصد و در مقایسه با دوره بلندمدت(۲۵ تا ۳۰ سال قبل) ۳۳ درصد کاهش داشت.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online