فارس/ فرماندار همدان با بیان اینکه هم اکنون با کاهش چشمگیر منابع آب سد اکباتان بهره‌برداری از چندین حلقه چاه آب در اختیار و اجاره‌ای در دستور کار قرار گرفته است گفت: مردم صرفه‌جویی کنند با قطعی مواجه نشویم.

محمدعلی محمدی، فرماندار همدان در کمیته راهبردی مدیریت آب شهرستان همدان اظهار کرد: با وضعیت خاصی که به دنبال کاهش ۴۰ درصدی نزولات آسمانی و کمبود منابع آب مواجهیم حداکثر تلاش به منظور به حداقل رساندن قطع آب مشترکان در حال انجام است.
وی با اشاره به ضرورت اطلاع‌رسانی گسترده از وضعیت خاص منابع آب و احتمال قطع طولانی مدت آب در صورت عدم کاهش میزان مصرف افزود: حدود ۳۰ درصد مردم شهرستان نسبت وضعیت فعلی کم‌آبی حساسیت دارند که لازم است عموم مردم شهرستان از این وضعیت مطلع و همراهی کنند.
فرماندار همدان با بیان اینکه هم اکنون با کاهش چشمگیر منابع آب سد اکباتان بهره‌برداری از چندین حلقه چاه آب در اختیار و اجاره‌ای در دستور کار قرار گرفته است اضافه کرد: با توجه به اتمام فصل زراعی انتقال روان آبها از سرشاخه‌ها مد نظر قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه تامین آب اضطراری از طریق اجاره چاه های کشاورزی بخش خصوصی تنها راهکار پیش روی ما در شرایط فعلی است تصریح کرد: ضمن اعتمادسازی و انعقاد قرارداد با کشاورزان باید در این راستا اقدامات فوری انجام شود.
محمدی با اشاره به قانون توزیع عادلانه آب و مدیریت بحران افزود: با هماهنگی مراجع قضایی و شورای تامین استان هماهنگی لازم در این زمینه ایجاد شده است اما اولویت باید جلب همکاری بهره‌برداران چاه‌های کشاورزی شناسایی شده باشد

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today