مهر/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه تا روز گذشته بیش از ۹۸۰ هزار و ۲۳۲ دوز واکسن در زنجان تزریق شده است، گفت: بیش از ۷۷ درصد از افراد بالای ۱۸ سال در استان واکسینه شدند.

پرویز قزلباش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان به رنگ بندی شهرستانها اشاره و ابراز کرد: در حال حاضر شهرستان‌های ماهنشان، خدابنده، ابهر، خرمدره و طارم در وضعیت زرد قرار دارند و شهرستان زنجان همچنان نارنجی است و شهرستان‌های سلطانیه و ایجرود نیز رنگ آبی کرونایی هستند.
وی با بیان اینکه کودکان هم درگیر کرونا می‌شوند، گفت: درگیری کودکان نسبت به بزرگترها متفاوت است و در این میان کودکان هم به واکسیناسیون نیاز دارند.
قزلباش با بیان اینکه تا روز گذشته بیش از ۹۸۰ هزار و ۲۳۲ دز واکسن در استان تزریق شده است، تاکید کرد: از این تعداد ۶۷۴ هزار دز نوبت اول بوده و بیش از ۳۰۷ هزار هم دز نوبت دوم بوده است.
وی اظهار کرد: بیش از ۷۷ درصد از افراد بالای ۱۸ سال در استان زنجان واکسینه شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: استقبال زنجانی‌ها از تزریق واکسن کوو ایران برکت بسیار خوب است و تاکنون بیش از ۱۱۲ هزار دز واکسن برکت در استان تزریق شده است.
وی تاکید کرد: در نوبت اول ۶۳ هزار دز واکسن تزریق شده و در نوبت دوم هم ۴۸ هزار دز واکسن تزریق شده است و تقاضا برای تزریق واکسن کوو ایران برکت در استان خوب است و امیدواریم طی روزهای آینده واکسن بیشتری به استان‌ها اختصاص داده شود.
قزلباش با بیان اینکه واکسن برکت در ۲۳ مرکز تجمیعی تزریق واکسن وجود دارد، تاکید کرد: واکسن کوو برکت نخستین واکسن کرونای تولید ایران است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: به هشت شهرستان استان واکسن کوو ایران برکت تحویل داده شده است.
 

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today