ایرنا/ سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: با توجه به وارونگی هوا وافزایش آلاینده ها ، طرح مقابله با خودروهای دودزا در این استان تشدید شد.

سرهنگ حمد لله رحمتی‌پور، سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی البرز اظهار کرد: براین اساس  ورود خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی به معابر درون شهری به دلیل افزایش آلایندگی در استان البرز ممنوع است.
وی از مردم خواست تا حدامکان از هر گونه فعالیتی که منجر به افزایش آلودگی هوا می شود، خودداری کنند و از خروج غیرضروری از منازل و فعالیت های طولانی یا سنگین اجتناب ورزند.
رحمتی پور افزود: خودروهایی که عمر تولید آن ها کمتر از چهارسال باشد نیازی به معاینه فنی ندارند اما بالای چهارسال  باید برگه معاینه فنی دریافت کنند.
سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی البرز بیان کرد: با توجه به وضعیت هوای استان البرز انتظار می رود شهروندان نسبت به انجام معاینه فنی خودروهای خود و رفع نواقص فنی آنها اقدام کنند.
وی افزود: اکنون ۱۱ مرکز معاینه فنی خودرو در استان البرز فعال است که از این تعداد یک مرکز در شهرستان ساوجبلاغ، سه مرکز در نظرآباد و بقیه در کرج قرار دارند که مردم می توانند برای معاینه فنی خودروهای خود به این مراکز مراجعه کنند.
مدیر کل هواشناسی البرز نیز پیش تر اعلام کرد که طی چند روز آینده کاهش کیفیت هوا و افزایش آلاینده‌ها برای استان پیش‌بینی می‌شود.
آرش بهاروند احمدی گفت: تحلیل آخرین الگوهای پیشیابی حاکی از جوی پایدار همراه با روند افزایش آلاینده‌ها در  استان خواهد بود.
وی وضعیت هوای امروز دوشنبه استان را صاف، غبارمحلی، روند افزایش آلاینده‌ها، بعضی ساعات ناسالم برای گروه‌های حساس،‌ دمای کمینه و بیشینه هوا بین هفت تا ۲۱ درجه بالای صفر و سرعت وزش باد را ۲۴ کیلومتر در ساعت اعلام کرد.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday