ایرنا/ فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت: در ۶ ماهه نخست امسال فوتی تصادفات رانندگی در استان هفت درصد کاهش داشته است.

سردار منوچهر امان‌اللهی، فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: تصادفات رانندگی در سال جاری نسبت به مدت مشابه ۱۲ درصد افزایش داشته است و در این مدت ۱۲۱ نفر بر اثر تصادفات رانندگی فوت کردند.
وی با اشاره به اینکه بیشترین تصادفات در مسیرهای فرعی و بر اثر بی‌احتیاطی رانندگان و واژگونی خودرو و بی‌توجهی به شرایط جاده و قوانین و مقررات رانندگی بود، بیان کرد: ارتقاء فرهنگ ترافیک نیازمند مشارکت همگانی و مهمترین عامل کاهش تصادفات است. 
فرماندهی نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: بهبود وضعیت ترافیک و ارتقای فرهنگ آن نیازمند مشارکت مستمر دستگاه‌های اجرایی و مردم است. 
امان‌اللهی افزود: با توجه به مشکلات و کمبودهای فیزیکی در بحث ترافیک نقش رانندگان در این حوزه تاثیر مهمی در کاهش تصادفات دارد.
وی با تاکید بر اینکه درصد بالایی از تصادفات و حوادث رانندگی به دلیل به خطاهای انسانی و بی‌توجه به قوانین است، گفت: بهبود ترافیک شهری نیازمند عزم ملی و تلاش همه جانبه مردم و مسوولان دارد.
فرماندهی نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری به ضرورت مدیریت برای کاهش تلفات انسانی در سوانح رانندگی اشاره کرد و افزود: کاهش وقوع تصادفات باید در نهایت به کاهش تلفات منجر شود که در این مسیر انجام اقدامات پیشگیری و همکاری تمامی دستگاه ها به ویژه دستگاه های امدادرسانی از اهمیت بالایی برخوردار است.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday