ایسنا/ رئیس گروه توسعه پایدار روستایی بنیاد مسکن لرستان گفت: توسعه کشت گیاهان دارویی در استان نقش بسزایی در وضعیت اقتصاد و معیشت کشاورزان دارد.

مجتبی سبزواری، رئیس گروه توسعه پایدار روستایی بنیاد مسکن لرستان اظهار کرد: لرستان یکی از استان‌هایی بوده که دارای انواع متنوعی از گیاهان دارویی است و توسعه این مزیت می‌تواند نقش بسزایی در وضعیت اقتصادی و معیشت کشاورزان منطقه و حتی کشور داشته باشد.
وی با بیان اینکه کشت سنتی گندم و جو دیگر جوابگو نیست و حتی تاثیر آنچنانی در اقتصاد ندارد، ادامه داد: ضرورت دارد با آموزش و کلاس‌های ترویجی نگاه کشاورزان استان را به سمت کشت‌های جدید و جایگزین سوق دهیم.
رئیس گروه توسعه پایدار روستایی بنیاد مسکن لرستان گفت: با توجه به اینکه لرستان شرایط آب و هوایی و توپوگرافی ویژه‌ای در راستای توسعه گیاهان دارویی دارد می‌تواند در تولید این مهم نقش پررنگی در اقتصاد کلان کشور ایفا کند.
سبزواری اضافه کرد: براین اساس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان با کشاورزان شهرستان الیگودرز و منطقه شول‌آباد در مورد مزیت‌هایی کشت گیاهان دارویی صحبت‌هایی داشته است و این امر می‌تواند آنان را در جایگزین کردن کشت گیاهان دارویی ترغیب کند.
وی بیان کرد: ممکن است در مسیر  توسعه کشت و صنعت گیاهان دارویی مقاومت‌هایی وجود داشته باشد اما هنگامی که کشاورزان با آموزش‌های ارائه شده توسط کارشناسان فن آشنا و اقدام به اولین کشت و برداشت آن کنند قطعا تمایل بیشتری به سمت این نوع کشت خواهند داشت.
رئیس گروه توسعه پایدار روستایی بنیاد مسکن لرستان خاطرنشان کرد: کار خوب در استان زود تکثیر می‌شود و قطعا با اولین برداشت کشت گیاهان دارویی، کشاورزان بیشتری به این موضوع روی خواهند آورد.
سبزواری بیان کرد: در راستای آموزش کشت گیاهان دارویی با جهاد دانشگاهی لرستان تفاهم‌نامه‌ای منعقد شده است و ۱۲۰ کشاورز منطقه الیگودرز برای کشت گیاه موسیر شناسایی شدند تا از طریق آموزش کارشناسان جهاددانشگاهی استان به این امر بپردازند.
وی خاطرنشان کرد: قطعا با اولین برداشت کشت موسیر تعداد کشاورزان از ۱۲۰ نفر به ۵۰۰ نفر افزایش خواهد یافت.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy