ایسنا/ معاون فنی و فناوری های نوین سازمان انتقال خون آذربایجان غربی از کاهش ذخایر خونی در استان خبرداد.

بهزاد عمادی، معاون فنی و فناوری های نوین سازمان انتقال خون آذربایجان غربی اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به کاهش اهدای خون  به ویژه از شهریور ماه سال جاری و افزایش مصرف، ذخایر خونی کاهش یافته؛ اما فعلا وضعیت بحرانی نیست.
وی تصریح کرد: در حال حاضر ذخایر خونی استان  ۱۰۸۱ واحد خون است که آمارها نسبت به مدت مشابه سال قبل نزدیک ۲۰ درصد کاهشی است.
عمادی با اشاره به اینکه ما در استان به اهدا کنندگان خون مستمر نیاز داریم تا شاهد چنین کاهش های نباشیم، خاطرنشان کرد: مقایسه آمار پنج سال گذشته با آمار امسال شاهد کاهش ۱۰ هزار واحدی اهدای خون هستیم که نیاز است هم استانی ها با اهدای مستمر خون به کمک بیماران بیایند.
معاون فنی و فناوری های نوین سازمان انتقال خون آذربایجان غربی اظهار کرد: در ۶ ماهه سال جاری ۳۰ هزار نفر اهدا کننده خون در مراکز خون استان خون اهدا کرده اند که ۵۰۰۰ نفر کمتر از برنامه ریزی سازمان است.
عمادی با اشاره به اینکه در محرم سال گذشته ۸۱۴۹ نفر به مراکز انتقال خون مراجعه و ۷۰۷۲ نفر توانستند خون اهدا کنند، یادآور شد: در محرم امسال ۷۳۷۵ نفر به مراکز مراجعه و ۶۱۹۶ نفر مراجعه کننده توانستند خون اهدا کنند که نشان از کاهش مراجعه کننده اهدا خون در استان است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه در تمامی پایگاه های انتقال خون آذربایجان غربی با رعایت پروتکل های بهداشتی دریافت خون انجام می شود، بنابراین باتوجه به کاهش ذخایر خونی برای جلوگیری از بروز بحران از هم استانی ها تقاضا داریم با اهدای مستمر خون به کمک بیماران نیازمند خون بشتابند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today