صدا و سیما/ چهاردهمین روز بدون فوتی بیماران مبتلا به کرونا در شهرستان کمیجان به ثبت رسید. 

نبی بابایی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کمیجان اظهار کرد: در دو هفته گذشته هیچ مورد فوت کرونایی در این شهرستان ثبت نشده است.
بابایی ادامه داد: خوشبختانه پس از فروکش کردن موج پنجم بیماری کرونا و شروع سیر نزولی آن، شاهد کاهش بار مراجعین به مراکز درمانی هستیم به طوریکه در حال حاضر هیچ مورد بیماری مثبت قطعی در مراکز درمانی بستری نداریم و در دو هفته اخیر هیچگونه مرگ و میر کرونایی ناشی از کرونا در این شهرستان به ثبت نرسیده است.
او افزود: اگرچه آمار گرفته شده بیانگر شیب نزولی پیک پنجم کرونا است اما هرگونه سهل انگاری در زمینه رعایت دستورالعمل های بهداشتی می تواند باعث ایجاد موج دیگری از شیوع بیماری باشد.
دکتر بابایی با اشاره به واکسیناسیون ۵۲ درصدی دانش آموزان کمیجانی گفت: هزار و ۷۵۷ نفر از جمعیت ۳ هزار و ۳۵۰ نفره دانش آموزان ۱۲تا ۱۸ ساله شهرستان کمیجان، تاکنون واکسینه شده اند.
او افزود : از ابتدای شروع روند واکسیناسیون ۶۷/۵ درصد از جمعیت گروه هدف بالای ۱۲ سال این شهرستان دُز اول و ۲۹ درصد هر دو دُز واکسن خود را دریافت کرده اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کمیجان در پایان از دانش آموزان واجد شرایط خواست با شرکت در طرح ضربتی واکسیناسیون، هرچه سریعتر نسبت به ایمن شدن خود علیه این ویروس منحوس اقدام کنند.

 
 

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today