باشگاه خبرنگاران/ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان همدان از در امان بودن حیوانات حیات وحش استان از جمله کل، بز و قوچ نسبت به طاعون خبر داد.

رضا دانش پژوه، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان همدان با اشاره به مثبت شدن طاعون در استان البرز اظهار کرد: خوشبختانه هیچ موردی از طاعون نشخوارکنندگان کوچک در بین حیوانات در مناطق حفاظت شده همدان وجود ندارد.
او با بیان اینکه تفاهم‌نامه بین مجموعه حفاظت محیط زیست همدان و دامپزشکی استان همدان وجود دارد، بیان کرد: مجموعه دامپزشکی اقدام به واکسیناسیون دام‌های عشایر و روستاییان اطراف منطقه حفاظت شده علیه بیماری‌های مختلف از جمله طاعون نشخوارکنندگان(ppr) کرده بنابراین حیوانات حیات وحش ایمن هستند.
دانش پژوه با بیان اینکه عشایر در مناطق مختلف استان همدان ساکن می‌شوند و ماه‌ها در آن مکان مستقر هستند، گفت: مجموعه دامپزشکی به محض استقرار عشایر اقدام به معاینه دام‌های آن‌ها کرده و از نظر تمامی بیماری‌های احتمالی بررسی شده و در نهایت با واکسیناسیون احتمال بروز بیماری به صفر می‌رسد همچنین سگ‌های نگهبان آن‌ها نیز علیه هاری واکسینه می‌شوند.
او گفت: برخی عشایر در نزدیکی مناطق حفاظت شده ساکن شده و به امرار و معاش می‌پردازند و امکان انتقال و سرایت بیماری‌های دامی با حیوانات وحوش وجود دارد، بنابراین انجام واکسیناسیون بهترین راه پیشگیری از بروز بیماری و تلفات حیوانات است.

 
 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today