باشگاه خبرنگاران/ مدیرعامل سازمان پارک‌هاوفضای سبز شهرداری قم گفت: یکی از استانداردترین و ایمن‌ترین سیستم‌های روشنایی در بوستان علوی ایجاد شده‌ است.

پیام جوادیان مدیرعامل سازمان پارک‌هاوفضای سبز شهرداری قم با بیان اینکه بوستان علوی یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین بوستان‌های قدیمی شهر قم است اظهار کرد: از گذشته این بوستان مورد توجه شهروندان بوده و به تازگی نیز به قطب تفریحی و گردشگری تبدیل شده‌است.
مدیرعامل سازمان پارک‌هاوفضای سبز شهرداری قم با اشاره به بهره‌برداری از سورتمه ریلی، تله‌سیژ و شهربازی بوستان مذکور، تصریح کرد: به همین خاطر شهروندان استقبال خوبی از بوستان دارند و با توجه به اینکه در گذشته سیستم روشنایی بوستان مشکل داشته، احداث سیستم روشنایی بوستان در دستور کار سازمان پارک‌ها قرار گرفت.
جوادیان با بیان اینکه یکی از استانداردترین و ایمن‌ترین سیستم‌های روشنایی در بوستان علوی ایجاد شده، افزود: این طرح همزمان با گشایش طرح تله‌سیژ به بهره‌برداری رسید.
مدیرعامل پارک‌های قم با تاکید بر اینکه یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های ایمن‌سازی و استانداردسازی سیستم روشنایی در بوستان علوی اجرا شد، تصریح کرد: در این طرح بیش از ۹۰۰ پایه و سرچراغ کوتاه سه متری، بیش از ۸۰ پرژکتور، پایه پرژکتور و پایه لاک‌پشتی معابر، ۱۶ تابلو توزیع اصلی یا فرعی نصب شده‌است.
مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم حضرت معصومه (س) نیز با بیان اینکه در حال حاضر ساماندهی بخش نخست طرح چهل اختران که تملک و تخریب آن به پایان رسیده در دستور کار قرار گرفته است، گفت: متاسفانه با بلاتکلیفی طرح ۴۸ هکتاری این طرح ساماندهی نخواهد شد.
علیرضا خاکی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت ساماندهی محله چهل اختران گفت: طرح ساماندهی محدوده چهل اختران ۱۰ سال پیش با منابع آن زمان به تصویب رسید.
او با مطرح کردن مشکل‌های تملک این محدوده در گذر زمان بیان کرد: متاسفانه عمده مشکل‌های طرح، مربوط به تحقق پیدا نکردن بودجه و افزایش قیمت‌ها در سال‌های گذشته است.
مدیرعامل بهسازی اطراف حرم مطهر از برگزاری جلسه‌های متعدد با اهالی و معتمدان محل خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر ساماندهی بخش نخست طرح که تملک و تخریب آن به پایان رسیده در دستور کار قرار گرفته‌است.
خاکی مشخص شدن سهم شهرداری را در ساماندهی مرحله نخست طرح مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: شهرداری در حال تهیه برنامه و طرح برآورد هزینه‌ها بوده و امیدواریم تا پایان سال اقدام‌های بهسازی به اتمام برسد.
مدیرعامل بهسازی اطراف حرم مطهر با تاکید بر اختصاص منابع دولتی برای ساماندهی نهایی این طرح، گفت: متاسفانه با بلاتکلیفی طرح ۴۸ هکتاری این طرح ساماندهی نخواهد شد و شهرداری درحال پیگیری این طرح است.
خاکی شان و جایگاه امامزاده حضرت موسی مبرقع (ع) و هیات چهل اختران و همچنین سوابق تاریخی منطقه را یادآور شد و افزود: شهرداری پیگیر طرح ساماندهی موقت در این محدوده نیز بوده و امیدواریم بتوانیم متناسب با شان و جایگاه شهروندان کاری انجام دهیم.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday