صدا و سیما/ در نیمه نخست امسال علیه ۲۱ واحد تولیدی در استان کرمانشاه به دلیل نداشتن مجوز استاندارد اعلام جرم شده است.

محمودرضا نیازی، مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه بیان داشت: استاندارد به عنوان حق الناس در زندگی روزمره مردم  نقش اساسی دارد و این اداره کل با بازرسی‌های مستمر تمام تلاش خود را برای برخورد قاطع و بدون اغماض با متخلفین از قوانین و مقررات استاندارد در واحد‌های تولیدی جهت صیانت از سلامت و ایمنی مردم به کار می‌گیرد.
محمودرضا نیازی افزود: در همین رابطه این اداره کل از ابتدای سال جاری علیه ۲۱ واحد تولیدی متخلف که بدون داشتن مجوز و پروانه کاربرد علامت استاندارد اقدام به تولید محصول غیراستاندارد کرده بودند، از طریق دادستانی اعلام جرم کرده است.
وی خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۵ واحد در حوزه صنایع ساختمانی و معدنی شامل(بتن آماده، سنگدانه موردمصرف در بتن وشن وماسه) و ۶ واحد تولیدی هم در حوزه صنایع غذایی شامل(فرآورده پنیرپیتزا، آب معدنی وسردخانه موادغذایی) فعالیت داشته اند.
نیازی اظهار داشت: همچنین در این مدت خط تولید ۶ واحد دیگر به دلیل عدم رعایت الزامات استاندارد به صورت موقت توسط کارشناسان این اداره کل پلمپ شده است.
مدیرکل استاندارد استان یادآور شد: از ابتدای سال جاری تعداد ۲۱۰ مورد تذکر و اخطار نیز به واحد‌های تولیدی داده شده است تا در اسرع وقت نسبت به رفع نواقص اعلام شده از سوی این اداره کل اقدام کنند.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today