ایرنا/ مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: از ۱۹ مصدوم سگ گزیدگی هفت نفر با آمبولانس و ۱۲ نفر به صورت شخصی به مراکز درمانی منتقل و به موقع از خدمات بهداشتی و درمانی لازم برخوردار شدند.

محمدهادی عباسی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار کرد: مدیریت جمع آوری سگ‌های ولگرد در زاهدان باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد زیرا حوادث ناشی از حیوان گزیدگی خطرات متعدد روانی و جسمی بر سلامت شهروندان دارد.
وی افزود: بیماری بسیار کشنده هاری یکی از مخاطرات ناشی از گزش سگ است، بنابراین از کسانی که خودشان یا اطرافیانشان دچار حیوان گزیدگی می‌شوند درخواست می کنیم در اسرع وقت به مراکز ارائه خدمات سلامت مراجعه کنند تا در صورت تشخیص پزشک واکسن و سرم کزاز و هاری به آنان تزریق شود.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد: فاصله زمانی حیوان گزیدگی تا زمان مراجعه به مراکز بهداشتی یا بیمارستانی و تزریق نخستین واکسن و سرم ضد هاری باید تا حد امکان کاهش یابد.
وی ادامه داد: در حوادث اخیر ناشی از گزیدگی سگ چهار نفر از این شهروندان به دلیل شدت جراحات وارده به اتاق عمل منتقل شده‌اند.
عباسی خاطرنشان کرد: هم‌اینک تمامی این ۱۹ نفر از بیمارستان ترخیص شده؛ اما از نظر بیماری هاری تحت نظر قرار دارند و واکسن‌ و سرم‌های نوبت دوم و سوم خود را نیز دریافت خواهند کرد.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today