باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: در شش ماهه ابتدای امسال ۲۶۴ تخلف زیست محیطی در خراسان شمالی کشف شد.

مهدی اله پور، مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی اظهار کرد: در 6 ماهه نخست سال علاوه بر موارد ذکر شده ۷۴ اخطاریه زیست محیطی نیز صادر شده است.
وی افزود: ۳۱۱ متخلف دستگیر شدند و همچنین ۳۰ قبضه سلاح غیرمجاز و یا سلاح شکاری مجاز کشف و ضبط شد.
اله پور بیان کرد: علاوه بر این،  ۴۲ مورد آلودگی زیست محیطی و ۲۰۸ مورد تعلیف غیر مجاز دام کشف و به مراجع قضایی معرفی شدند
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: در شش ماهه نخست امسال با توجه به خشکسالی شدید، حدود ۱۰ هکتار از مناطق تحت مدیریت در چهار مورد دچار آتش سوزی شده که با حضور به موقع محیط بانان و نیرو‌های مردمی مهار شد.
وی با بیان اینکه پس از چند سال، در سال جاری حضور یوزپلنگ در پناهگاه حیات وحش میاندشت مشاهده و مستند شد.
اله پور افزود: خرید حقوق عرفی ۷۱۷ واحد دامی در قالب ۸ پروانه چرای دام در منطقه میاندشت از جمله اقداماتی است که این اداره کل در جهت امنیت منطقه میاندشت برای زیست گونه با ارزش یوزپلنگ انجام داده است.
گفتنی است؛ از جمله تخلفات زیست محیطی صورت گرفته طی یک سال گذشته می‌توان به کشف ۲۰ فقره شکار غیرمجاز مربوط به چهارپایان، ۱۱ فقره زنده گیری غیرمجاز پرندگان، ۱۰ فقره مربوط به شکار غیرمجاز پرندگان، ۱۰ مورد مربوط به زنده گیری حیوانات وحشی، ۳ فقره تخلف صید غیر مجاز آبزیان و ۵ مورد نیز مربوط به نگهداری و خرید و فروش حیات وحش بوده است.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today