باشگاه خبرنگاران/ استاندار سمنان گفت: با توجه به قرارگیری استان سمنان در مجاورت استان های تهران تفاوت قیمت ها در سطح استان باید کنترل شود.

سیدمحمدرضا هاشمی، استاندار سمنان با بیان اینکه معیشت و تامین کالای اساسی یکی از مهم ترین اولویت های مسئولان استان اظهار کرد: استان سمنان قطب تولید طیور در کشور است و از این حیث باید این مهم را قدر دانست.
وی با بیان اینکه مردم و بازاریان بهترین ناظران بر قیمت ها هستند، افزود: در بحث کالای اساسی باید دستگاه های نظارتی هم ورود کنند تا از وقوع مشکلات و گران فروشی ها جلوگیری گردد.
استاندار سمنان به بحث تفاوت قیمت ها در سطح استان هم اشاره کرد و سازمان صمت و اتاق اصناف را مکلف کرد تا بر سر تفاوت قیمت کالاها در سطح شهرستان های استان نظارت بیشتری داشته باشند.
هاشمی ادامه داد: نظارت ها باید درکشتارگاه ها بر چرخه ی تولید، کشتار و توزیع هم افزایش یابد تا شاهد افزایش قیمت ها نباشیم.
وی تامین آب را اولویت اول در استان دانست و از صرف 90 درصد آب استان در بخش کشاورزی انتقاد و ابراز کرد: باید کشاورزی استان به سمت توسعه کشت گلخانه ای برود تا مصرف آب کنترل گردد.
علی تشنه دل رئیس سازمان صمت استان هم در این جلسه گفت: بر اساس فعالیت سامانه جامع تجارت، در یک فرایند آنلاین، تنظیمات مربوط به بازار انجام می شود.
وی افزود: عمده فروشی و خرده فروشی تمامی کالاها در این سامانه درج می شود و نظارت ها در این خصوص بیشتر خواهد شد.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today