ایلنا/ مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: با توجه به افزایش بازرسی ها از واحدهای اقتصادی کارگری اشتغال اتباع بیگانه در لرستان کاهش چشمگیری داشته است.

علی آشتاب، مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بازرسی، شناسایی و اخراج اتباع بیگانه غیرمجاز از محیط های کاری استان در دستور کار ویژه بازرسان این اداره کل قرار دارد اظهار کرد: در شش ماهه نخست سال جاری با افزایش بازرسی‌ها از واحدهای اقتصادی استان و با گشت‌های مشترک با نیروی انتظامی شاهد کاهش 65 درصدی اشتغال اتباع بیگانه در لرستان بودیم.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان با اشاره به اینکه آسیب‌های ناشی از وجود اتباع خارجی در واحدهای تولیدی مشکلاتی را به همراه دارد گفت: در شش ماهه سال‌جاری بیش از  673 مورد بازرسی در این خصوص توسط بازرسان کار استان و گشت مشترک با نیروی انتظانی انجام گرفت که منجربه شناسایی بیش از 6 تبعه خارجی غیرمجاز شاغل در استان گردیده که با همکاری نیروهای انتظامی از کشور اخراج شدند.
وی بازرسی ها در شش ماهه سال 99 را 480 مورد و شناسایی 16 تبعه خارجی عنوان کرد و افزود: به موجب ماده 181 قانون کار، بکارگیری اتباع بیگانه فاقد مجوز کار در هر شغلی جرم محسوب می گردد که در همین راستا در شش ماهه نخست سال 1400بیش از  2 کارفرما که اتباع خارجی غیر مجاز را بکارگیری نموده اند شناسایی و ضمن ابلاغ برگ جریمه، به مراجع قضایی معرفی گردیدند.
آشتاب با اشاره به جایگزینی نیروهای بومی به جای اتباع بیگانه در واحدهای کارگری استان تصریح کرد: در مجموع 4نفر جایگزین اتباع بیگانه در واحدهای کارگری استان شدند.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy