ایرنا/ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: علی رغم گزارش های مردمی مبنی بر مشاهده بیماری طاعون در قزوین، تا امروز هیچ گونه موردی از بیماری طاعون از سوی ماموران حفاظت محیط زیست استان به ثبت نرسیده است.

مهران شنتیایی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین به وضعیت بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک (ppr) در استان قزوین اشاره و اظهار داشت: در حوزه استحفاظی استان و به استناد مشاهدات مردمی چند مورد مشکوک از سوی جوامع محلی گزارش رسیده بود که بلافاصله ماموان این اداره کل در مناطق یاد شده حضور پیدا کردند اما موفق به مشاهده لاشه و امکان نمونه برداری میسر نشد و هیچگونه گزارشی نیز از سوی ماموان حفاظت محیط زیست مناطق در این زمینه نرسیده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین افزود: البته با توجه به مشاهده این بیماری در استان البرز نظارت، پیگیری و کنترل شدید در حال انجام بوده و در صورت مشاهده این بیماری در سریع ترین زمان ممکن اقدامات لازم جهت پیشگیری و شیوع آن به عمل خواهد آمد.
روز گذشته اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز در گزارش خود اعلام کرده بود که این بیماری در آن استان مشاهده شده و امکان تسری آن در استان های همجوار نیز وجود دارد.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today