فارس/ رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: ۱۱۳ هزار و ۴۴۰ دوز واکسن در این شهرستان تزریق شده است.

آرین غلامیان، رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران اظهار کرد: تا کنون ۵۴ هزار و ۷۵۲ مورد نمونه‌گیری از افراد مشکوک به کرونا در گچساران صورت گرفته که از این تعداد نمونه‌گیری ها ۳۰ درصد آنها مثبت بوده است.
وی بیان کرد: ۱۶ هزار و ۲۲۳ بیمار مبتلا به کرونا در گچساران تا کنون بهبود یافتند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران با اشاره به اینکه این شهرستان در وضعیت زرد قرار دارد و باید همچنان پروتکل ها رعایت شود، تصریح کرد: ۲۱۸ نفر از شهروندان گچساران از ابتدای وجود بیماری منحوس کرونا بر اثر این بیماری فوت کردند.
غلامیان عنوان کرد: در حال حاضر ۲۴۰ بیمار کرونایی در قرنطینه خانگی در این شهرستان قرار دارند.
وی گفت: هم اکنون ۱۲ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های این شهرستان بستری هستند که از این تعداد سه بیمار در بخش Icu قرار دارند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران خاطرنشان کرد: در این شهرستان مانند دیگر اقصی نقاط کشور تا کنون ۱۱۳ هزار و ۴۴۰ مورد تزریق واکسن کرونا به جامعه هدف صورت گرفته است.
غلامیان بیان کرد: از این تعداد افزون بر ۷۲ هزار و ۶۶ مورد دوز اول و ۴۱ هزار و ۳۷۴ مورد دوز دوم بوده است.
وی با اشاره به اینکه جمعیت دانش آموزان ۱۲ تا ۱۷ سال در گچساران ۱۱ هزار و ۳۸۷ نفر است، افزود: از ابتدای برنامه واکسناسیون دانش آموزان(۱۲ تا ۱۷ سال) در کشور ۶۲ درصد دانش آموزان در این شهرستان واکسن کرونا را دریافت کردند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران با اشاره به اینکه در کنار مراکز تجمیعی و خانه های بهداشت تعیین شده جهت تزریق واکسناسیون ۱۰ اکیپ سیار در شهرستان نیز واکسناسیون را انجام می دهند، ادامه داد: از این تعداد ۸ اکیپ در سطح مدارس شهرستان، ۱ اکیپ در زندان، مرکز معلولین و کمپ های ترک اعتیاد و یک اکیپ در سطح بازار فعالیت دارند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today