صدا و سیما/ به گفته دامداران؛ اگر دامی در چاروسا بیمار شود تا رسیدن به دامپزشک ممکن است تلف شود.

شرافتمند، رئیس جهاد کشاورزی جاورده گفت: از زمانی که دامپزشکی به بخش خصوصی واگذار شده این مناطق با مشکلات زیادی روبرو شدند.
وی افزود: دهستان جاورده بیش از ۷۰ روستا دارد که اغلب شغل دامپروری دارند، و نیاز به پزشک دامپروری برای جاورده از ضروریات است.
رئیس جهاد کشاورزی جاورده ادامه داد: برای معالجه دام، مردم نمی توانند دام و طیور خود را از این شهر به آن شهر ببرند و دهستانی با این وسعت، برای مداوا دام و طیور به دامپزشک نیاز دارند.
شرافتمند عنوان کرد: روستائیان از فروش فراورده های دام خود امرار و معاش می کنند و تلف شدن هر راس دام ضربه سنگینی به اقتصاد این خانواده‌ها وارد می شود.
مردم ساکن بخش چاروسا و دهستان جاورده از توابع شهرستان کهگیلویه از نبود دامپزشک در بخش‌ خود گلایه داشته و این موضوع در حال حاظر به یکی از مهم‌ترین دغدغه های ساکنان برای رسیدگی به دام‌های انها تبدیل شده است.
یکی از اهالی بخش چاروسا گفت: با توجه به اینکه شغل مردم اغلب کشاورزی و دامپروری است، نیاز هست پزشک دامپزشکی دراین بخش حتما استقرار داشته باشد و در دسترس اهالی باشد.
وی افزود: برای خرید دارو برای دام و طیور خود مجبور هستند تا دهدشت رفته، و متحمل هزینه هایی زیادی می شوند.
شهروند جاورده ای نیز گفت: اگر دامی بیمار شود تا بخواهد از دهدشت یا دیشموک پزشک برسد احتمال تلف شدن هست و ما از مسئولان می خواهیم برای این دهستان فکری کنند و پزشک برای این منطقه درنظر بگیرند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today