مرصاد نیوز/ فرماندار سرپلذهاب گفت: با تداوم وضعیت قرمز شهرستان احتمال قرنطینه و تعطیلی در سرپلذهاب وجود دارد که ضرر و زیان آن برای مردم بسیار زیاد خواهد بود.

جلسه اضطراری ستاد مقابله با کرونا با حضور فرماندار و رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپل ذهاب و اعضای ستاد در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
نورالدین فرزادی پور در این جلسه اظهار داشت: مهمترین عامل شیوع ویروس کرونا در شهرستان برگزاری مراسمات تجمعی شادی و عزا می باشد.
فرماندار سرپلذهاب افزود: تنها راه مقابله با این بیماری رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از حضور در مراسمات تجمعی می باشد.
وی ادامه داد: مشارکت و همراهی مردم نقش مهمی در مقابله با این ویروس و قطع زنجیره انتقال آن در شهرستان دارد، اعمال جریمه برای خودروهایی که در مراسمات تجمعی شادی و عزا حضور می یابند و همچنین مداحانی که در مراسمات عزا حضور می یابند وسایل صوتی آنها ضبط خواهد شد.
فرزادی پور تاکید کرد: از مردم فهیم شهرستان خواهشمندیم که نسبت به حفظ سلامت خود و سایرین حساسیت داشته و با رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم شرکت در تجمعات با ما همراهی کنند تا شهرستان سریعتر از وضعیت قرمز خارج شود.
فرماندار شهرستان اظهار داشت: با تداوم وضعیت قرمز شهرستان احتمال قرنطینه و تعطیلی در سرپلذهاب وجود دارد که ضرر و زیان آن برای مردم بسیار زیاد خواهد بود.
وی عنوان کرد: دو مرکز تجمیعی واکسیناسیون با تجهیزات کامل و یک مرکز سیار آماده خدمات دهی به مردم است.
فرزادی پور تصریح کرد: قوانین مختلفی برای محدودیت و ممنوعیت از خدمات دولتی برای کسانی که واکسن کرونا را تزریق نکنند وضع شده است
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپل ذهاب در ادامه گفت: از اول فروردین امسال تا الان ۱۳۱۸ نفر بستری بیش از سه روز بستری در بیمارستان داشته ایم که ۱۱۸۵ نفر بومی سرپل‌ذهاب و مابقی از شهرهای دیگر بوده اند.
محسن روشنی نژاد افزود: اوج پیک کرونا در شهریور ماه بوده است که ۴۲۸ مورد بستری داشته ایم.
وی اظهار داشت: بیشترین بستری در مناطق روستایی شهرستان سرپل ذهاب به ترتیب مربوط به روستای کوییک، امامیه، پیران، آینه و قره بلاغ است که استقبال این روستاها از واکسن پایین بوده است.
روشنی نژاد گفت: در مناطق شهری بیشترین بستری مربوط به کوچه های شاهد، شهرک نیروی انتظامی، زعفران، مرکز بهداشت و شهرک جهاد است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپل ذهاب افزود: پویش من واکسن می زنم در بیشتر شدن استقبال مردم بسیار تأثیرگذار بوده است و امروز از نظر واکسیناسیون با پوشش ۶۵ درصدی جمعیت هدف جزء شهرستانهای متوسط به بالا هستیم.
روشنی نژاد گفت: واکسیناسیون جمعیت عشایری ۱۰۰ درصد، جمعیت روستایی ۶۰ درصد، جمعیت شهری ۶۷ درصد انجام شده  که تعداد ۴۵ هزار و ۶۲۰ نفر تا کنون واکسینه شده اند.
وی با بسان اینکه هیچ محدودیتی برای واکسن در شهرستان وجود ندارد، گفت: هر چه تعداد واکسیناسیون بالاتر باشد در پیک ششم شیوع کرونا احتمال قرمز شدن وضعیت شهرستان پایینتر است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپل ذهاب تاکید کرد: ادارات مکلف هستند که از ورود کارمندانی که واکسن نزده اند به ادارات جلوگیری شده و عدم حضور آنها غیبت محسوب شود.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today