ایرنا/ فرمانده انتظامی سردشت گفت: در نیمه نخست امسال، ۱۱۶ میلیارد و ۷۵۹ میلیون ریال انواع کالا که به صورت قاچاق وارد کشور می شد، کشف و ضبط شد.

موسی بهاری، فرمانده انتظامی سردشت اظهار کرد: کالاهایی که از مبادی ورودی این شهرستان قاچاق شده، بیشتر لوازم یدکی خودرو، لوازم خانگی، انواع پارچه و پوشاک، دارو، تنباکو و لوازم صوتی و تصویری است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۸ درصد افزایش نشان دهد.
وی اضافه کرد: این شهرستان در حوزه پیشگیری که یکی از ماموریت های مهم پلیس است جزو شهرستان های موفق در آذربایجان غربی محسوب می شود و بیشترین کاهش در بین سایر شهرستان های استان را نیز در این حوزه به خود اختصاص داده است.
فرمانده انتظامی سردشت بیان کرد: در این شهرستان امسال ۱۲ درصد در انواع سرقت ها کاهش داشته و کشف سرقت نیز ۹۷ درصد افزایش یافته است.
وی همچنین در خصوص مواد مخدر سنتی و صنعتی گفت: در این شهرستان کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۴ درصد افزایش داشته و کشفیات مواد مخدر صنعتی شامل مواد شیمیایی و پیش سازهای مواد مخدر نیز ۱۴۷ درصد افزایش داشته است.
فرمانده انتظامی سردشت گفت: در حوزه سایبری امسال ۵۲ فقره جرم صورت گرفته است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو درصد افزایش داشته و کشفیات این نوع جرایم نیز ۷۰ درصد افزایش داشته است.
بهاری اظهار کرد: امسال در تصادفات فوتی ۱۳۳ درصد و در تعداد فوتی ها  ۱۱۴ درصد افزایش و در تصادفات جرحی یک درصد و تعداد مجروحان نیز سه درصد کاهش صورت گرفته است.
وی افزود: جرایم اجتماعی نیز در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد کاهش یافته و دستگیر شدگان این جرایم نیز ۴۵ درصد افزایش داشته است.
فرمانده انتظامی سردشت گفت: در این شهرستان امسال دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر ۷۷ درصد، دستگیر شدگان افراد شرور ۱۰۰ درصد و دستگیر شدگان سارقان نیز ۵۷ درصد افزایش داشته است.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today