مهر/ رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: افرادی که به مأموران انتظامی تعرض کنند یا به اماکن و خودروهای نیروی انتظامی خسارت بزنند، با برخورد قاطع و بدون اغماض دستگاه قضایی مواجه خواهند شد.

علی صالحی، رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به نقش بی بدیل نیروی انتظامی در مقابله با جرایم و تأمین امنیت جامعه، اظهار کرد: نیروی انتظامی و دیگر اعضای شورای تأمین استان هرمزگان می توانند با بهره‌گیری از ظرفیت های قانونی در جهت کشف جرایم سازمان یافته، مبارزه با قاچاق و همچنین شناسایی عوامل اصلی و هدایت کنندگان این جرایم، دستگاه قضایی را یاری کنند.
وی با تبیین جایگاه مهم تعاملات پلیس و دستگاه قضایی در پیشگیری از جرایم، از عملکرد نیروی انتظامی در این خصوص ابراز رضایت کرد و یادآور شد: همکاری و تعامل سازنده نیروی انتظامی و دستگاه قضایی در حوزه های مختلف از جمله پیشگیری از وقوع جرایم و افزایش سطح آگاهی مردم از طریق ارائه آموزش های همگانی، دستاوردهای خوبی به ارمغان آورده است.
صالحی با تأکید بر لزوم استفاده از ابزارهای نوین در پیشگیری از جرایم، گفت: بهره گیری از ابزارها و فناوری های نوین در پیشگیری و کشف انواع جرم، علاوه بر تقویت عملکرد نیروی انتظامی، نقش بسزایی در کاهش جرائم خواهد داشت و سبب می شود مردم احساس آرامش و امنیت بیشتری نمایند.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با اعلام حمایت قاطع از نیروی انتظامی به عنوان بازوی توانمند دستگاه قضایی، تأکید کرد: افرادی که به مأموران انتظامی تعرض کنند یا به اماکن و خودروهای نیروی انتظامی خسارت بزنند، با برخورد قاطع و بدون اغماض دستگاه قضایی مواجه خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه استان هرمزگان یکی از امن ترین استان های کشور است، بیان داشت: با اقدامات ویژه دستگاه قضایی و تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی استان هرمزگان، فضای استان برای فعالیت مجرمان ناامن شده که این دستاورد مهم در سایه تعامل خوب و تشریک مساعی تحقق یافته است.
صالحی با بیان اینکه همکاری دو دستگاه قضایی و انتظامی، ثمرات بسیار خوبی در ارائه خدمت به مردم داشته، تصریح کرد: برای اینکه مبارزه فراگیر با جرایم و آسیب‌های اجتماعی در جامعه نمود عینی و اثربخش داشته باشد، ارتباط تنگاتنگ نیروی انتظامی و دستگاه قضایی، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است و این وحدت و تعامل، محکمتر از همیشه ادامه خواهد داشت.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today