صبح الوند/ با توجه به تاکیدات رهبری مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در جبران کمبود معلمان متاسفانه این موضوع نیز به درستی اجرا نشده است و در نتیجه دود مشکلات فوق به چشم دانش آموزان و نظام آموزشی خواهم رفت.

تعداد زیادی از فرهنگیان شاغل در اداره آموزش و پرورش استان همدان در سالهای ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ بازنشسته شده و از مسئولیت خود کنار رفته اند.
این موضوع اداره را در سالهای قبل با چالش جدی کلاسهای خالی مواجه کرده است و عملا مسئولین امر به جای جذب فرهنگیان جدید اقدام به بکارگیری نیروهای بازنشسته و یا شاغل در ساعات اضافه کار نموده اند و در حال حاضر حجم کلاسهای خالی و بدون معلم در آستانه شروع سال تحصیلی جدید به صورت صعودی بالا رفته و این اداره کل را با مشکلات جدی مواجه نموده است.
اگر مدیران آموزش و پرورش در سال جدید دوباره از این اهرم برای پر نمودن این خلاء استفاده کنند فضای آموزشی استان با ضعف خستگی و افت کیفیت آموزش روبه‌رو خواهد شد.
ترابی یکی از معلمان پایه پنجم گفت: دو شیفت کاری در دو مدرسه به صورت مجازی آموزش می دهم.
وی افزود: متاسفانه در سال تحصیلی جدید با کمبود معلم شدید در استان روبرو هستیم به طوری که از معلمان شاغل در شهرستانها مجبور شدند به همدان معلم انتقال دهند مثلا معلمی که ساکن بهار یا کبودرآهنگ است برای تدریس مدرسه در همدان معرفی شده است. 
این معلم همدانی ادامه داد: معلم های ورزش و پرورشی در بسیاری از مدارس نیست. 
یکی دیگر از معلمان همدانی که در رشته زبان عربی مدرک داشت به خبرنگار ما گفت: امسال ۱۸ ساعت تدریس درس زبان انگلیسی در لالجین گرفته ام و آموزش و پرورش از کمبود معلم رنج می برد. 
وی عنوان کرد: معلم هایی که تجربه در درس ها ندارند ضربه به کیفیت آموزش می زنند. 
او با انتقاد از به کارگیری نیروهای بازنشسته گفت: متاسفانه به جای اینکه از نیروهای جوان و تازه نفس استفاده کنند مجددا معلمان بازنشسته را به کار گرفته اند. آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today