ایرنا/ رئیس هیات اسکواش همدان گفت: این استان در صورت تامین اعتبار، تا سال آینده از کورت اسکواش در سطح بین المللی برخوردار خواهد شد.

اسدالله ربانی، رئیس هیات اسکواش همدان اظهار کرد: هم اکنون عملیات ساخت سه کورت استاندارد در همدان اجرایی شده است و سال گذشته ۷۰۰ میلیون اعتبار برای شروع به کار هزینه شد.
وی بیان کرد: برای تکمیل این سه کورت چهار میلیارد تومان اعتبار لازم است و در صورت تامین تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید ضمن اینکه یک کورت آموزشی نیز در کنار این فضا ساخته می‌شود.
ربانی مهر خاطرنشان کرد: هم چنین برای نخستین بار در استان همدان کورت در فضای پارک نیز در آستانه بهره برداری قرار دارد.
وی افزود: این کورت پارکی دو طرفه با هزینه شهرداری در حال ساخت است و قرار است ابتدای آبان ماه امسال با حضور رییس فدراسیون اسکواش افتتاح شود.
رئیس هیات اسکواش همدان با اشاره به موفقیت‌های این استان در سطح ملی گفت: سال قبل عنوان دوم و سپس رتبه سوم را به لحاظ عملکردی و رشد این ورزش در سطح کشور کسب کردیم.
ربانی مهر بیان کرد: در دوران شیوع کرونا نیز جزو هیات‌های برتر و فعال ورزش استان بودیم که توانستیم نسبت به برگزاری دوره آموزشی مربیگری، فعالیت گسترده در فضای مجازی با کمک رسانه‌ها، اجرای جشنواره اسکواش در خانه و نیز همکاری و مشارکت با بخش خصوصی و دستگاه‌های اجرایی در انجام برنامه‌های متنوع اقدام کنیم.
وی افزود: همچنین سال قبل برای نخستین بار تیم به مسابقات کشوری اعزام کردیم و در استعدادیابی و فعالیت‌های فرهنگی نیز برتر کشور شدیم.
رئیس هیات اسکواش همدان با تاکید بر اینکه برای رسیدن به رتبه‌های برتر کشوری هدفگذاری کرده‌ایم، اظهار کرد: هم اکنون استان معین غرب کشور در توسعه ورزش اسکواش هستیم و می‌خواهیم این موفقیت را در سطح کشور و حتی عرصه‌های بین المللی توسعه دهیم.
ربانی مهر اضافه کرد: همچنین در عرصه آموزش نیز جزو استان‌های پیش رو در برگزاری دوره‌های مربیگری هستیم و توانستیم یک دوره آموزشی را زیر نظر جهان یوسف مربی پاکستانی تیم ملی کشورمان که از تجربه و علم بالایی در این ورزش برخوردار است، انجام دهیم ضمن اینکه اواخر ماه جاری دوره مربیگری را برای مربیان ورزش برگزار خواهیم کرد.
وی با اشاره به فعالیت ۲۷۰ ورزشکار سازمان یافته در اسکواش گفت: هم اکنون ۱۷ داور و مربی فعال در سطح استان همدان داریم.
 
  
  

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today