ایلنا/ مسابقه عبور از موانع سخت تحت عنوان " هوگام" برای اولین بار به میزبانی شهرستان هرسین با حضور ۲۰ تیم برگزار شد.

نریمان رحمانی، رئیس هیات همگانی استان کرمانشاه اظهار داشت: علاوه بر حفظ سلامتی با ورزش هدف دیگر چنین مسابقاتی که در شهرستان ها برگزار می شود، فعالیت و تکاپو در ورزش شهرستان ها است.
نریمان رحمانی ادامه داد: مسابقه هوگام در زمین های طبیعی با متراژ ۴/۵ کیلومتر در بین آقایان در ۱۰ آیتم سخت و با حضور ۲۰ تیم از سراسر استان  به طور قابل قبولی برگزار شد.
وی در خصوص نحوه برگزاری مسابقات افزود: موانع در این رقابت ها به صورت ۲ الی ۳  کیلومتر دو در جاده خاکی، بالارفتن از طناب، عبور از پل معلق، دویدن در رودخانه، عبور از موانع آب، سینه خیز در زمین های خاکی، بالارفتن از سربالایی و حمل لاستیک و شن بود.
وی از همکاری مردم هرسین که در این رقابت ها باغ ها و املاک شخصی خود را بطور رایگان در اختیار ورزش های همگانی قرار دادند تشکر ویژه کرد.
رئیس هیات ورزش های همگانی در خصوص جشنواره ماهیگیری با شعار " ماهی بگیر و رها کن" بیان داشت: مسابقات ماهیگیری ورزشی در اول و دوم مهر ماه سال جاری با شعار ماهی بگیر و رها کن در سد جامیشان شهرستان سنقر برگزار شد.
وی ادامه داد: در این رقابت که با حضور ۱۹ تیم از ۵ استان تهران، کردستان، مرکزی، کرمانشاه و زنجان برگزار شد، دو تیم از کرمانشاه اول و دوم  شدند.
رئیس هیات ورزش های همگانی در خصوص نحوه برگزاری این رقابت ها افزود: برای ماهیگیری از قلاب تک شاخ بطوریکه خار برگشتی نداشته باشد، برای اینکه مانع از آسیب به ماهی شود استفاده شد، همچنین استفاده از طعمه زنده ممنوع و پس از گرفتن ماهی اسپری مخصوص در دهان ماهی زده شد تا از عفونت جلوگیری و پس از آن آزاد می‌شد.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today