باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر از صدور ۲۴۸ جلد شناسنامه برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی تا نیمه مهر امسال در استان خبر داد.

اسکندر پاسالار، مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر بیان کرد: طبق ۱۴۸ مجوزی که امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری، برای ۳۳۷ نفر صادر کرده است از دی سال ۱۳۹۹ تا نیمه مهر امسال، ۲۴۸ جلد شناسنامه برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی صادر شده است.
وی افزود: از این تعداد ۱۱۸ نفر دختر و ۱۳۰ نفر پسر هستند که در این میان ۱۶۷ نفر زیر ۱۸ سال و ۸۱ نفر بالای ۱۸ سال دارند.
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر ادامه داد: در بین مجوز‌هایی که تاکنون از سوی امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری صادر شده است، یک خانواده هندی، یک خانواده پاکستانی، دو خانواده بنگلادشی، پنج خانواده عراقی و بقیه تبعه کشور افغانستان هستند.
پاسالار با اشاره به فرآیند صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از ازدواج مادران ایرانی با اتباع خارجی، گفت: براساس قانون مصوب شده تمام فرزندانی که حاصل ازدواج مادران ایرانی با اتباع خارجی هستند، می‌توانند صاحب شناسنامه شوند و فقط کافی است والدین به دفاتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری در استان‌ها مراجعه و ثبت نام کنند تا پس از تشکیل پرونده و استعلام‌های لازم، شناسنامه برای فرزندشان صادر شود.
وی درباره مدت زمان انجام این فرآیند، اعلام کرد: پس از اینکه مجوز اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی به ثبت احوال داده شد، صدور شناسنامه حدود ۲۰ روز طول می‌کشد.
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر بیان کرد: به دنبال تصویب «قانون تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی غیرایرانی» در دوم مهر ۱۳۹۸، از سوی مجلس شورای اسلامی، «آیین‌نامه اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی» از سوی هیات وزیران تصویب و ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد. در همین زمینه، شیوه‌نامه اجرایی آیین‌نامه اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی و ابلاغ آن برای اجرا به استانداری‌های سراسر کشور در سال ۱۳۹۹ صورت پذیرفت.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar