هه وال موکریان/ مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: تا امروز موردی از طاعون نشخوارکنندگان کوچک در حیات وحش استان مشاهده نشده است.

مهران نظری، مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با اشاره به شیوع بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در برخی استان‌های کشور، اظهار کرد: با همکاری دامپزشکی آذربایجان غربی واکسیناسیون دام‌ها در استان در دستور کار قرار دارد و تاکنون موردی از بیماری مشاهده نشده است. 
وی با بیان اینکه در این راستا مقرر شده تا واکسیناسیون دام‌های اهلی این منطقه و سایر مناطق حساس استان در اسرع وقت انجام شود، عنوان کرد: تدابیر لازم برای پیشگیری از شیوع این بیماری در استان اندیشیده شده و مشکلی خاصی وجود ندارد.
نظری در خصوص شرایط بحرانی دریاچه ارومیه و حیات وحش ساکن در استان، عنوان کرد: شرایط دسترسی جزایر دریاچه ارومیه به گونه‌ای است که حالت قرنطینه‌ای بر آن حاکم است و هیچ دام اهلی و یا ناقلی قادر به ورود به این جزایر نیست.
مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه تا امروز موردی از طاعون نشخوارکنندگان کوچک در پارک ملی دریاچه ارومیه مشاهده نشده است، عنوان کرد: در پنج دهه اخیر موردی از این بیماری در پارک ملی دریاچه ارومیه گزارش نشده است. 

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today